Advert

Siverek ilçesindeki cezaevinde"Karakeçi kilimi" hükümlülerin elinde canlanıyor

Şanlıurfa'da bir dönem her evde bulunan ve gelişen teknolojiyle unutulmaya yüz tutan Karakeçi kilimleri, Siverek ilçesindeki cezaevinde düzenlenen kursa katılan hükümlülerin elinde yeniden canlanıyor.

Siverek ilçesindeki cezaevinde
Bu içerik 235 kez okundu.

Hükümlülerin sosyalleşmesi ve yeniden suç işlemesinin önlenmesi için bu tür çalışmalar yürütüldüğüne dikkati çeken Karataş, şunları kaydetti: 
"Ceza infaz kurumunda gerçekleştirilen tüm iyileştirme faaliyetlerinin, kurumların sadece kendi çabalarıyla başarıya ulaşması mümkün değildir. Tahliye olan kişilerin tekrar suç işlemesini engellemek amacıyla projelerin hayata geçirilmesi hususunda, özellikle diğer kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri, üniversite, dernek, vakıf gibi birçok kurumun bütün halinde çalışması elzemdir. Özellikle maddi zorluk nedeniyle suç işlemek zorunda kalanların, tahliyeleri sonrasında meslek sahibi olması ve dışarıda düzenli gelir elde edebilmesi için iş ve meslek kursları çok önemlidir."
 
Karataş, iki ayrı atölyede dokuma yapan 25 erkek ve 15 kadın hükümlüye, kurs sonunda sertifika verileceğini belirtti.
 
Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Aydın Aydın ise projenin hükümlülere ve unutulmaya yüz tutan Karakeçi kilimlerinin yeniden hayat bulmasına önemli katkı sağlayacağına inandığını söyledi.
 
Ziyarete, Siverek Kaymakamı Mustafa Çiftçiler, İlçe Emniyet Müdürü Teoman Yıldırım da katıldı.

Siverek ilçesindeki cezaevinde"Karakeçi kilimi" hükümlülerin elinde canlanıyor 63urfahaber.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Karakeçili Regaib Kandili Mesajı
Mehmet Karakeçili Regaib Kandili Mesajı
ŞANLIURFASPOR’DA YÜZLER GÜLMEYE BAŞLADI
ŞANLIURFASPOR’DA YÜZLER GÜLMEYE BAŞLADI