ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN YILDÖNÜMÜNDE, ŞEHİTLER SAYGIYLA ANILIYOR

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 104. Yıldönümü münasebetiyle Şanlıurfa’da tören düzenlendi. Osmanbey’deki yeni şehitlikte düzenlenen törene; Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Milletvekilleri, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanları, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı.

ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN YILDÖNÜMÜNDE, ŞEHİTLER SAYGIYLA ANILIYOR
Bu içerik 211 kez okundu.

 

Şehitlik anıtına çelenklerin sunumu, şehitlerin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, burada yaptığı konuşmada; Dünya devletlerine karış Çanakkale boğazında yaşanan çetin savaşın, inancın karşısında hiçbir gücün duramayacağını gösterdiğini söyledi.

Vali Erin, mesajında şunları söyledi: Çanakkale Zaferini bir destan olarak yazdıran inanç, bu milletin tüm unsurlarıyla tek vücut olarak hürriyet ve bağımsızlığını elde edeceğine olan inancıydı. O inanç, vatan ve bayrak uğruna ölürsek şehit, kalırsak gazi olacağız diyerek ölümün üstüne yürüyen sarsılmaz bir imandı.

İşte o sarsılmaz iman gücü, Çanakkale’de yedi düveli mağlup etmeyi başarmış, vatanımıza göz dikenlere unutulmaz bir ders vermiştir. Türk tarihi, sayfalara sığmayacak bir kahramanlık destanını, toprağa dökülen pâk kanıyla yazmıştır.

Dün Çanakkale’de büyük bir hezimete uğrayan emperyalistler, bugün de ülkemiz üzerinde planlar kurmaya, terör örgütleri ve ekonomik saldırılarla yıpratmaya çalışmakta, ülkemizi parçalamak, aziz milletimizi birbirine düşürmek için büyük bir çaba içinde bulunmaktadırlar.

Ancak unuttukları bir şey vardır ki, şanlı Çanakkale Zaferi yıldönümü münasebetiyle bir kez daha hatırlatalım. Bu millet, 104 yıl önce Çanakkale’de sahip olduğu sarsılmaz inanca halen sahiptir. Ülkemizin kırk yıldır mücadele ettiği bölücü terör karşısında taviz vermeyen, 15 Temmuz hain darbe girişiminde canlarını tankların önüne atan, söz konusu vatan olunca canını hiçe sayan bu aziz millet, kıyamete kadar birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmaya, ülkesine, istiklal ve istikbaline sahip çıkmaya devam edecektir.

Bu vesile ile Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yıldönümünde, bu mukaddes vatanı bizlere emanet eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, saygılarımı sunuyorum.

İl Müftüsü Mehmet Taştan’ın yaptığı duaların ardından şehitlerin kabirleri ziyaret edilerek karanfil bırakıldı. Vali Erin ve beraberindekiler, buradaki törenin ardından Bediüzzaman Aile Mezarlığı’ndaki askeri şehitliği de ziyaret ederek dualar edip, şehitlerin kabirlerine karanfil bıraktılar.

Öğleden sonra da Dergah Camii’nde okunan mevlid-i şerif ve hatim duasının ardından, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 104. Yıldönümü Programı, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan anma etkinlikleri ile devam edecek.

ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN YILDÖNÜMÜNDE ŞEHİTLER SAYGIYLA ANILIYOR 63URFAHABER.COM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN KUŞ’TAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
BAŞKAN KUŞ’TAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
Vali Erin’in Ramazan Bayramı Mesajı
Vali Erin’in Ramazan Bayramı Mesajı