Advert

Valilikteki Bayramlaşmaya Yoğun İlgi

Şanlıurfa Valiliğindeki bayramlaşma töreni Vali Abdullah Erin’in ev sahipliğinde yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Valilikteki Bayramlaşmaya Yoğun İlgi
Bu içerik 272 kez okundu.

Milletvekilleri, belediye başkanları, siyasi parti, sivil toplum örgütü ve meslek odalarının ve kamu kurumlarının temsilcilerinin yanı sıra vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği bayramlaşma Valilik şeref salonunda düzenlendi.

Bayramlaşmanın ardından tüm Şanlıurfalıların bayramını kutlayan Vali Erin; “Mübarek bir ayı geride bıraktık ve akabinde bayramı idrak ediyoruz. Tüm Şanlıurfalı kardeşlerimizin bayramını tebrik ediyorum. Ramazan ayı içerisinde yaptıkları ibadetlerin Allah katında kabul olmasını niyaz ediyorum. Bayram vesilesiyle insanlar akrabaları başta olmak üzere yakınlarını ziyarete gidiyorlar ve bu yüzden yoğun bir trafik yaşanıyor. Bu konuda da vatandaşlarımızın dikkatini çekmek istiyorum. Bir saat geç olsun ama kimseye her hangi bir zarar gelmeden sevdiklerine ulaşsın. Bu yüzden vatandaşlarımızın gidişte de dönüşte de trafik kurallarına riayet etmelerini ve sükunet içerisinde gidecekleri yerlere ulaşmalarını diliyorum” dedi.

Ramazan Bayramının bütün islam alemine barış kardeşlik ve sevgi getirmesini diliyerek açıklamasına devam eden Vali Erin; “Yer yüzünde İslam ülkelerinin çoğunda maalesef çok fazla savaş var. İnsanlar evinden yurdundan oluyor. Sekiz senedir de Şanlıurfa yurdundan olan bu insanlara kapılarını açarak insanlık dersi veriyor. Bayramın özellikle bu islam ülkelerinde ve diğer ülkelerde yaşanan bu savaşların son bulmasına vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Valilikteki bayramlaşmanın tüm farklılıklara rağmen birlik ve beraberlik örneği olduğunu sözlerine ekleyerek devam eden Vali Erin; Belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz, siyasi parti temsilcilerimiz, stk temsilcilerimiz vatandaşlarımız buradalar. Burada birlik ve beraberlik sergilemekten çok büyük bir mutluluk duyuyoruz. Şanlıurfaya yakışan da budur. Şanlıurfanın menfaatleri için inşallah hep birlikte kenetleneceğiz ve urfayı her alanda daha iyi noktalara taşımanın mücadelesini vereceğiz. Hepimizin de bunun dışında bir derdinin olmaması lazım. Bu vesileyle bütün hemşerilerimizin bayramını en kalbi duygularımla bir kez daha tebrik ediyorum” dedi.

Valilikteki bayramlaşmanın ardında Vali Abdullah Erin ve beraberindekilerin ilk durağı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Esirgeme Kurumu oldu. Burada kalan çocuklarla tek tek bayramlaşan Vali Erin, çocuklara hediyeler ve bayram harçlıklarını verdi. Bayramlaşma sırasında çocuklara hitap eden Vali Erin; “Sizler bizim uğrunda büyük mücadeleler verdiğimiz ve şehitler verdiğimiz birliğimiz, beraberliğimiz, vatanımız, kutsal değerlerimiz için bir garantisiniz. Birlik ve beraberliğimizin güçlenerek devamı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin hem coğrafyasında hem de milletler aleminde hak ettiği en iyi yere gelmesi için en çok güvendiğimiz milletimizin kesimisiniz. Sizler ne kadar mutlu bir şekilde geleceğe hazırlanır, zihnen ve bedenen sağlıklı bir şekilde yetişirseniz bu memleketin ideallerine varmaya o derece hizmet etmiş olacaksınız. Bu umutlarımızı boşa çıkarmayacağınızdan hiç şüphemiz yok. Bizler, sizlerin ve kardeşlerinizin daha iyi yetişmesi geleceğe daha iyi hazırlanması için her türlü imkanı seferber ediyor bundan sonra da etmeye devam edeceğiz. Devlet olarak her zaman yanınızdayız. Hepinizi gözlerinizden öpüyor, bayramınızı tebrik ediyorum” dedi.

Çocuk Esirgeme Kurumunun ardından İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı mensuplarıyla da bayramlaşan Vali Abdullah Erin, son olarak şehit ailelerini ziyaret etti. İlk olarak Şehit Menduh Çelik’in ailesini ziyaret eden Vali Erin, ardından da Şehit Halil Ateş’in ailesini ziyaret ederek bayramlaştı. “Bizlerin bugün hür, bağımsz, güçlü bir şekilde bu topraklarda dimdik ayakta durmamızı sağlayan şehitlerimizin hepsini rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum” sözleriyle şehitleri yad eden Vali Erin; “Bu çerçevede şehit ailelerimizi de ziyaret ederek bayramlarını tebrik etmek istedik.

Valilikteki Bayramlaşmaya Yoğun İlgi 63urfahaber.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karakeçili: ‘Altyapı ve tesisler olmadan sporcu yetişmez’
Karakeçili: ‘Altyapı ve tesisler olmadan sporcu yetişmez’
İstanbul'un Fethi'nin 567. yıl dönümü, fethin canlandırılması ve hava fişek gösterileriyle kutlandı
İstanbul'un Fethi'nin 567. yıl dönümü, fethin canlandırılması ve hava fişek gösterileriyle kutlandı