Advert

Şanlıurfaspor’da artık 'bol keseden' transfer yok!

TFF, Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatname'sini değiştirdi. Takım Harcama Limiti'ni aşan kulüplere puan silme dahil çeşitli cezalar verilecek.Böylece Şanlıurfaspor, artık 'bol keseden' transfer yapamayacak.

Şanlıurfaspor’da artık 'bol keseden' transfer yok!
Bu içerik 229 kez okundu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yeni Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play (FFP) Talimatı'nı yayımladı.

Yeni düzenlemeye göre,  Ayrıca kulüplere, TFF'ye sunacakları finansal tablolardaki gelir, gider ve maliyet esaslarına göre 'Takım Harcama Limiti' belirlenecek. Bu limiti aşanlara transfer yasağından, puan silme cezasına kadar birçok yaptırım uygulanacak.kalacak.Takım harcama limitleri ise 2019-2020 sezonu için TFF tarafından 2 Eylül 2019'da duyurulacak. Kulüpler ara transfer döneminde bu limite uymak zorunda kalacak.

 

İşte  gelecek cezalar

Takım Harcama Limiti'ni aşan kulüplere, Kulüp Lisans Kurulu tarafından şu cezalar verilecek:

Yüzde 5’e kadar aşılması durumunda 'İhtar Cezası'

Yüzde 6 - Yüzde 10 arası aşılması durumunda 'Kadro Sınırlaması Cezası'

Yüzde 11 - Yüzde 15 arası aşılması durumunda 'Transfer Yasağı Cezası'

Yüzde 16 - Yüzde 20 arası aşılması durumunda '1 Puan Silme Cezası' ve buna ek olarak 'Transfer Yasağı', 'Kadro Sınırlaması' ve 'Para Cezası' yaptırımlarından biri veya birkaçı uygulanır.

Yüzde 21 - Yüzde 25 aşılması durumunda '2 Puan Silme Cezası' ve buna ek olarak 'Transfer Yasağı', 'Kadro Sınırlaması' ile 'Para Cezası' yaptırımlarından biri veya birkaçı uygulanır.

Yüzde 26 ve üstü aşılması durumunda '3 Puan Silme Cezası' ve buna ek olarak 'Transfer Yasağı', 'Kadro Sınırlaması' ve 'Para Cezası' yaptırımlarından biri veya birkaçı uygulanır.

 

Urfaspor yeni düzenlemeye uyacak mı?

Yeni düzenlemeye bakılırsa, son 3 sezonda 60 oyuncu transfer eden Şanlıurfaspor, artık 'bol keseden' transfer yapamayacak.   Taraftarlar ve spor kamuoyu yeni düzenlemeyi memnuniyetle karşılarken, Şanlıurfaspor’un bu kararlar uyup uymayacağını önümüzdeki günlerde belli olacak.

 

Transfer dönemi açılmadı ama…

Öte yandan Şanlıurfaspor’un yeni sezon öncesi transfer yasağı devam ediyor.Transfer sezonu açılır açılmaz, rakipler kadrosuna kururken, ceylanların bu konuda sessiz kalması taraftarları endişelendiriyor.Yaklaşık 60 milyon borcu bulunan Şanlıurfaspor’da yönetimin nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.

Şanlıurfaspor’da artık 'bol keseden' transfer yok! 63urfahaber.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karakeçili: ‘Altyapı ve tesisler olmadan sporcu yetişmez’
Karakeçili: ‘Altyapı ve tesisler olmadan sporcu yetişmez’
İstanbul'un Fethi'nin 567. yıl dönümü, fethin canlandırılması ve hava fişek gösterileriyle kutlandı
İstanbul'un Fethi'nin 567. yıl dönümü, fethin canlandırılması ve hava fişek gösterileriyle kutlandı