Advert
Advert

Habip Arslan usulsüzlük iddialarına cevap verdi

Geçtiğimiz günlerde bir internet sitesinde çıkan haberde,Urfaspor Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı'nın Büyükşehir Belediyesinden tahsis ettiği arsayı bir akaryakıt şirketine 1 milyon 600 bin TL'ye kiraya verdiği iddia edilmişti.İddialara cevap veren Vakfın bir dönem başkanlığını yapan Habip Arslan ise, arsa gelirinin sarı yeşilli kulübe aktarıldığını söyledi.

Habip Arslan usulsüzlük iddialarına cevap verdi
Bu içerik 342 kez okundu.
Advert

Mezopotamya Ajansı21 haber sitesinde yer alan haberde, Ahmet Eşref Fakıbaba'nın başkanlığı döneminde Urfa Belediyesi'ne ait milyonluk arsayı 20 yıllığına 50 bin TL'ye kiralayan Urfa Spor Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı'nın aynı arsayı bir akaryakıt şirketine 1 milyon 600 bin TL'ye kiraya verdiği belirtilmişti.Sayıştay, Şanlıurfa Ticaret Merkezi’nin (ŞUTİM) yanıbaşında bulunan ve akaryakıt istasyonu olarak kullanılan arsanın ihalesinde kamu yararı gözetilmemesi nedeniyle dönemin belediye encümenlerinden savunma istedi.

Belediye zarara uğratıldı

Hazırlanan raporda mevzuata aykırı yapıldığı belitilen bu tahsis işlemi ile belediyenin zarara uğrattığının altı çizildi. Söz konusu arsa halen bu vakfın kiraladığı akaryakıt şirketi tarafından işletiliyor. Şanlıurfa Spor Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı'nın o dönem başkanlığını Habip Arslan yürütüyordu.Aslan, o dönem aynı zamanda Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın yardımcılarından biriydi.

İddialara cevap veren Habip Arslan, arsa gelirinin sarı yeşilli kulübe aktarıldığını söyledi.

Usulsüzlük yok

Arslan, şöyle konuştu: “Arsanın kiralanmasında bırakın yolsuzluğu, usulsüzlükte bile yok. Göreceksiniz Sayıştay da bunu görecek ve kabul edecek. Şanlıurfaspor Vakfı Kamu yararı olan ve tek amacı Şanlıurfasporu yaşatmak olan bir Vakıftır. Yardım Meclis Kararı ile ve yasalara uygun bir şekilde yapılmıştır.Yine Şanlıurfaspor Vakfı da yasalara göre Akaryakıt İstasyonunun arsasını paraya çevirmiş ve parayı da Şanlıurfaspor’ a aktarmıştır. Manidar olan 12 yıl önceki bu konunun Sayıştay raporlarına konulmasıdır.Şahıslarla ve kurumlarla hesabınız olabilir. Ancak bu sizi iftiraya, adaletsizliğe ve vicdansızlığa sevk etmemelidir.Tüm Şanlıurfa bilir ki; gerek Sn. Fakıbaba’ nın başında bulunduğu Belediye ve gerekse benim başında bulunduğum Şanlıurfaspor, açık, şeffaf ve kamu malı korunarak yönetilmiştir. Şanlıurfalılar halen o dönemlerin güzelliklerini anlatmaktalar... Şükürler olsun! Şanlıurfaspor Vakfı yıllar önce tamamen Şanliurfaspora yardım amaçlı Sn. Sabahattin Cevheri tarafından kurulmuş bir vakıftır. Bugün kurmaya kalksanız en az 1 milyon TL. masrafı vardır. Bundan dolayı da Sn. Cevheri ‘ye teşekkür ediyorum. Bugün de Vakıf kullanılmalıdır...”

Habip Arslan usulsüzlük iddialarına cevap verdi 63urfahaber.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet karakeçili;
Mehmet karakeçili; "Ülkemiz bu zorlu süreçten anlının akıyla çıkacak!"
BAŞKAN BEYAZGÜL, GÜZELOĞLU'NU AĞIRLADI
BAŞKAN BEYAZGÜL, GÜZELOĞLU'NU AĞIRLADI