Advert

Şanlıurfaspor ‘Yönetimi tek başına bu işin altından kalkamaz’

100 günde yaptığı çalışmaları anlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfaspor’un durumu ile ilgili soruya, “Mehmet Yılmaz ve yönetimi tek başına bu işin altından kalkacağını düşünmüyorum” diyerek STK’ların destek vermesi gerektiğini söyledi.

 Şanlıurfaspor ‘Yönetimi tek başına bu işin altından kalkamaz’
Bu içerik 261 kez okundu.

Özel bir otelde basınla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül, 100 günde yaptığı çalışmaları basınla paylaştı. Şanlıurfaspor’un ekonomik sorunları ile ilgili konuşan Beyazgül, “Bizim de vali beyimiz de bu konuya el atıp hepimiz elimizi taşın altına atıp, birlikte bu işe bir çare bulmamız gerekiyor” dedi.
 
Başkan Beyazgül Şanlıurfaspor yönetiminin işin altından tek başına çıkamayacağını vurgularak şunları kaydetti, “Urfaspor’da duruma bakıyoruz önümüze gelen tabloya bakıyoruz. Ben Mehmet Yılmaz Bey defalarca görüştüm. Mehmet Bey kardeşim bu borç bir kere nisan ayında üç tane yabancı futbolcumuz var, bunların parası ödenememiş. Daha doğrusu o günkü yöneticilerimiz hakikaten büyük fedakarlıklar yapmış. Fakat bazı yerlerde sıkıntı düşmüş ödeyememişler. Sen bu parayı ödemediğin taktdir de senin tahtan bir yıl kapalı, altı puan geriden başlayacaksınız. Bir tane daha 3 puan geride başlayacaksın bu konu masaya yatırılmalı. Bu konu STK’larımızla oturup görüşülmeli. Bu konu yönetimin tek başına altında kalkacağı üstesinden geleceği bir iş değildir. Mehmet kardeşim sen fedakar bir insansın, gayretli bir kardeşimiz. ‘Gözü kara her şeyimi verim’ dedi. Bunun için netice seninle ilgili değil. Bu bir Urfa meselesi geniş bir şekilde STK’larımızla masaya yatıralım. Valimizin başkanlığında toplandığımızda vali beyimize şunu söyledim. Gelin bu Urfaspor’u halledelim. STK’larımızın hepsini toplayalım, STK’larımız ne diyor. Eğer STK’larımız bu konuda onlar da elini taşın altına koysunlar hep beraber yapalım. Belediyelerin profesyonel kulüplere yardım yapamaz kanunen bu mümkün değil. Biz öncülük yapabiliriz, bu işe liderlik yapabiliriz, yapacağız da. Mehmet başkanla zaman zaman görüşüyoruz, istişare ediyoruz yol alıyoruz, bundan sonra da böyle devam edecek. Antrenörümüzün imza töreninde bulundum, biz buna öncülük yapacağız ama mevcut durumu da gözden kaçıramayız ki, yarın olacakları bugün istişare etmek zorundayız. Halkın bilgisine sunmak zorundayız. Yarın Urfaspor 12 puan geride başladığı zaman bunun çaresi nedir dediğimiz zaman veya borç döndürülebilir bir borç değilse bu konuda önceden konuşulacak.  Hiç bunu saklamanın gizlemenin bir anlamı yok. Aslında oturup kamuoyunu tüm belgeleri bütün borçları sunarak konuşmamız lazım” dedi.

Şanlıurfaspor ‘Yönetim tek başına bu işin altından kalkamaz’ 63urfahaber.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ŞANLIURFA KİTAP FUARI'NA YOĞUN İLGİ
ŞANLIURFA KİTAP FUARI'NA YOĞUN İLGİ
VATANDAŞLARDAN EYYÜBİYE BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR.
VATANDAŞLARDAN EYYÜBİYE BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR.