Advert

Filtre temizliği, hırsızlık olarak yansıtıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile anlaşmalı firmaya ait hafriyat kamyonunda filtre temizlemesi, akaryakıt hırsızlığı olarak sosyal medyada paylaşıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada ise iddiaların olumsuz algılar olduğu belirtildi.

Filtre temizliği, hırsızlık olarak yansıtıldı
Bu içerik 293 kez okundu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesiyle anlaşmalı firmaya ait hafriyat kamyonunun sürücüsü, aracın filtresini temizlediği sırada çekilen fotoğraf, kamyondan akaryakıt hırsızlığı yapıldığı iddiasıyla sosyal medyada paylaşıldı. Ancak fotoğrafta kamyondan yakıtın boşaltılarak otomobile aktarıldığına yönelik herhangi bir bidon ya da hortum yer almıyor. Söz konusu hırsızlık iddialarını çürüten bir diğer etken ise fotoğraftaki kişilerin yakıt deposunun yanında değil, aracın filtresinin bulunduğu alanda olması.

Büyükşehir’den asılsız iddialara cevap: Olumsuz algı yapanlara yönelik suç duyurusunda bulunulacak
Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “Son dönemlerde bir takım kişi veya kişilerce kurumumuza karşı oluşturulmak istenen olumsuz algının bir örneği olan ve önceki gün sosyal paylaşım sitelerinde asıl kaynağı belli olmayan hesaplardan yayınlanan ve sözde 'Büyükşehir Belediyesi kamyonundan özel araca yakıt aktarımı' adı altında paylaşılan fotoğraf karesine yönelik siz değerli kamuoyuna açıklama yapma gereği hasıl olmuştur:
"Büyükşehir Belediyemizce '2019/263163 KİK nolu araç kiralama işi' kapsamında yapılan ihale Lider inşaat firmasında kalmıştır. Sözleşme kapsamında yüklenici firmadan minimum 28 damperli kamyon sürücülü ve yakıtı yüklenici firmadan olmak üzere istenmiştir. Belediyemizce yüklenici firmaya akaryakıt verilmemekte aracın yaptığı kilometre üzerinden ödeme yapılmaktadır. Sosyal medyaya yansıyan görüntülerdeki 63 AJ 505 plakalı kamyon bu iş kapsamında çalıştırılan kamyonlardan olup fotoğraftaki her iki aracında belediyemizle alakası bulunmamaktadır. Fotoğraf karesinde yer alan bahse konu hadiseden dolayı yüklenici firmanın da çalışanını 30 Ağustos tarihinde işten uzaklaştırdığı öğrenilmiştir. Yukarıda da belirtildiği gibi Büyükşehir Belediyemize ait araçlarda herhangi bir akaryakıt hırsızlığı söz konusu değildir.
Kurumumuzu yıpratmaya yönelik söz konusu paylaşımları, özellikle Facebook'ta ismi belli olmayan hesaplar üzerinden yapan kişi veya kişilerle ve yine kurumumuzu yıpratacak şekilde yorum yapanlara yönelik olarak hukuki girişimler de bulunulacak olup kamuoyunun bilgilerine sunulur."

Filtre temizliği hırsızlık olarak yansıtıldı 63urfahaber.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ömer Karakeçili, Şanlıurfaspor hepimizindir
Ömer Karakeçili, Şanlıurfaspor hepimizindir
Büyükşehir Belediyespor’un yeni hocası açıklandı
Büyükşehir Belediyespor’un yeni hocası açıklandı