Advert
Advert

Urfalı yönetmenin belgeseli Altın Koza’da

Şanlıurfa’da uzun yıllar gazetecilik ve araştırma yapan Yeniçağ gazetesi yazarı Mehmet Faraç’ın yönetmenliğini yaptığı Abdo Bey adlı belgeselin ilk gösterimi 24 Eylül'de Adana Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılacak.

Urfalı yönetmenin belgeseli Altın Koza’da
Bu içerik 187 kez okundu.
Advert

Güneydoğu kaynaklı sosyal ve siyasal araştırmalarıyla tanınan Mehmet Faraç, yaptığı araştırma haberler nedeniyle yılın gazetecisi seçildi. Gazetecilikten yönetmen koltuğuna oturan Yeniçağ gazetesi yazarı Mehmet Faraç'ın yönettiği Abdo Bey adlı belgeselin gösterimi ilk kez Adana Altın Koza Film Festivali'nde gerçekleşecek. Belgeselin ilk gösterimi 24 Eylül saat 12.00'de, Adana Arıplex sinemasında yapılacak.
 
Belgesel 1919 doğumlu olan Hüseyin Peyda’nın 100.doğum yılına adandı. Yaşamını ve kazancını Yeşilçam uğruna harcayan ve bu sırada da kendine özgü Doğu melodramlarıyla, kendi sinemasını da yaratan bir oyuncunun yaşamını anlatıyor belgesel…
 
Urfa’dan üniversite okumak için İstanbul’a giden ve lokantacılıktan yayıncılığa kadar bir dizi işten kazandığı parayla Yeşilçam’a adım atan Peyda, döneminin gişe rekorları kıran starı olayı başardı.

Urfalı yönetmenin belgeseli Altın Koza’da 63urfahaber.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet karakeçili;
Mehmet karakeçili; "Ülkemiz bu zorlu süreçten anlının akıyla çıkacak!"
BAŞKAN BEYAZGÜL, GÜZELOĞLU'NU AĞIRLADI
BAŞKAN BEYAZGÜL, GÜZELOĞLU'NU AĞIRLADI