Advert

Karaköprü-Kemal Saraçoğlu buluşmasında flaş gelişme

Şanlıurfaspor’un borçları nedeniyle Karaköprü Belediyespor’un renk ve isim değişikliği ile birlikte başkanlığa gelmesi beklenen Şanlıurfaspor’un eski başkanlarından Kemal Saraçoğlu olayında ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Karaköprü-Kemal Saraçoğlu buluşmasında flaş gelişme
Bu içerik 169 kez okundu.

Uzun süredir Şanlıurfa’da önemli bir gündem maddesi olan Şanlıurfaspor’un kapatılması ve Karaköprü Belediyespor’unda renk ve isim değişikliğinin ardından kulüp başkanlığına da Kemal Saraçoğlu’nun gelmesi ile birlikte üst lige borçsuz bir takım ile çıkması hedefleniyordu. Bu karar doğrultusunda 3 Ekim tarihinde kongre yapılacak. Bütün bu gelişmeler yaşanırken Kemal Saraçoğlu’nun başkan olmasına kesin gözü ile bakılırken, son günlerde yaşanan ilginç olayların ardından Karaköprü Belediyespor’un başkanlığının Kemal Saraçoğlu’na verilmeyeceği, kongre gününe kadar bir başkan yâda yönetim bulunmaması halinde, mevcut yönetimin kamu kurum ve kuruluşların desteğiyle sezon sonuna kadar görevde kalacağı öğrenildi. Sezon sonunda da oluşacak tablo eşliğinde yeni kararlar alması bekleniyor.

“Yönetim değişikliği doğru değildir”
Alınan karar ile ilgili görüş belirten spor otoriteleri yaşanan gelişmelerin ardından alınan kararın doğru olduğunu ve 5 maçta 13 puan toplayarak averajla ligin 3. Sırasında yer alan bir ekibin yönetimini değiştirmenin yanlış olduğunu vurgulayarak, “Sonuçta 5 maçta 13 puan toplayan bir takımı bu yönetim oluşturdu. Ve oluşturdukları takımın meyvesini almaya başladılar. Yapılacak olan yönetim değişikliği futbolcularda ters etki yapabilir.” İfadelerini kullandılar.

Büyükfırat, “Yapılan eylem etik değildir”
Konu ile ilgili Damga Gazetesi yazı işleri müdürü ve Anadolu Spor Yazarları Derneği Başkanı Mehmet Ağaslan’a açıklamada bulunan Şanlıurfaspor eski yöneticilerinden Karaköprü Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Büyükfırat, “Bizim gibi deneyimli yöneticilerin görüşlerine başvurulsa başarılı şeyler olacağına inanıyorum. Karaköprü Belediyespor’un mevcut bir yönetimi var. Aynı zamanda bu yönetim çok büyük emekler vererek takımı bu seviyeye getirdi. Başarılı bir yönetimi değiştirmek demek, bu yönetime kayyum atamak demektir. Kimin başkanlığa getirilip getirilmediğinin önemimden ziyade bu etik bir davranış değildir. Şanlıurfaspor’u kapatıp, başarılı bir takımın yönetimini değiştirmek spor ahlakına uymaz” dedi.

Karaköprü-Kemal Saraçoğlu buluşmasında flaş gelişme 63urfahaber.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir Belediyespor’un yeni hocası açıklandı
Büyükşehir Belediyespor’un yeni hocası açıklandı
Şanlıurfa’Deliler Arşivi
Şanlıurfa’Deliler Arşivi