Advert
Advert

GENİŞLETİLMİŞ YÖNETİM TOPLANTISI YAPILDI

Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa -1 Nolu Şubesi tarafından genişletilmiş yönetim toplantısı gerçekleştirildi. Gündemdeki konular ve sendikal çalışmalarla ilgili detaylı bilgiler paylaşıldı.

GENİŞLETİLMİŞ YÖNETİM TOPLANTISI YAPILDI
Bu içerik 128 kez okundu.
Advert

Eğitim-Bir-Sen Şube başkanı İbrahim COŞKUN; toplantıya katılanların sendikamızın A Takımında olduklarını belirterek sorumluluklarının farkında olmaları gerektiğini vurguladı. Özellikle yakın zamanda Toplu Sözleşme Sürecini yaşadıklarını, Memur-Sen Konfederasyonumuzun Kamu İş Veren Heyetine sunduğu tekliflerin makul teklifler olması ve Türkiye'nin ekonomik parametreleri ile örtüşmesine rağmen kabul görmemesi 1 (bir) milyonu aşkın üyeyi temsil eden memur-sen ailesini ve tüm kamu emikçilerini üzdüğünü belirten İbrahim COŞKUN, Sendikamızın onurlu ve dirayetli duruşu ve kamu emekçilerinin haklarını sonuna kadar savunmasının takdire şayan olduğunu vurguladı.

Toplu Sözleşme yasasında eksiklerin olduğu ve Hakem Heyetinin işlevsizliği vurgulandı. Toplu Sözleşme yasasının değişimi için mücadelenin ne kadar önem arzettiği belirtildi.

3600 ek gösterge sözünü unutmayacaklarını ve bir an önce yasal düzenlemenin yapılmas, öğretmenlik meslek kanununun çıkarılması ve sözleşmeli istihdama son verilerek kadrolu atamanın mutlaka hayata geçirilmesi gerektiği vurgulandı.

Darbeler ürünü olan kılık kıyafet yönetmeliğinin değişmesi gerektiğini, yasal değişiklik yapılana kadar sivil itaatsizliğin devam edeceği söylendi.

Başkan İbrahim COŞKUN; İstanbul Sözleşmesi (Cinsiyet Eşitsizliği) adı altında yapılan sözleşmeyi reddettiklerini, toplumun manevi değerlerini ciddi manada tahrip eedeceğini ve toplumu itibarsızlaştıracağını vurgulayarak kesinlikle karşı durulacağını söyledi.

Ayrıca; Sosyal dokumuza uygun sendikal temsil, Sosyal medya kullanımı ve kurumsal aidiyet konularında bilgilendirmeler yapıldı.

Yoğun ilgi ve özverili çalışmalardan dolayı teşekkür edildi. Toplantının hayırlara vesile olması temennisi ile toplantı bitirildi.

GENİŞLETİLMİŞ YÖNETİM TOPLANTISI YAPILDI 63urfahaber.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet karakeçili;
Mehmet karakeçili; "Ülkemiz bu zorlu süreçten anlının akıyla çıkacak!"
BAŞKAN BEYAZGÜL, GÜZELOĞLU'NU AĞIRLADI
BAŞKAN BEYAZGÜL, GÜZELOĞLU'NU AĞIRLADI