Advert

STK’lar ‘Doğu Türkistan’ı ele aldı

Şanlıurfa’daki Sivil Toplum Kuruluşları tarafından "Ümmetin Yetimleri Doğu Türkistan'da Neler Oluyor?" adlı konferans düzenlendi.

STK’lar ‘Doğu Türkistan’ı ele aldı
Bu içerik 2646 kez okundu.
WhatsApp'ta Paylaş

 

 

Mozaik AVM’de düzenlenen programa Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği Genel Sekreteri Abdulahad Abdurrahman’ın yanı sıra İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Birsen Urfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, Kent Konseyi Başkanı Adil Saraç, İHH Urfa Temsilcisi Behçet Atilla, çok sayıda STK temsilcisi ve vatandaşlar katıldı.

 

“ÇİN, DOĞU TÜRKİSTAN’I YOK ETME ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR”

 

Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği Genel Sekreteri Abdulahad Abdurrahman, yaptığı açıklamada, Müslüman Türk Yurdu Doğu Türkistan’ın yok edilmek istendiğini belirterek 1949 yılından itibaren Çin devletinin Doğu Türkistan’ı yok etme çalışmalarını başlattığına dikkat çekti. Asimilasyon çalışmalarının sürdüğünü belirten Abdurrahman, tüm İslam alemini göreve davet etti.

 

“TEK ÇARE ‘KUR’AN VE SÜNNET’ IŞIĞINDA BİRLEŞMEKTİR”

 

STK’lar adına açılış konuşmasını yapan Vedat Savaş, İslam aleminin parçalanmışlığına dikkat çekti. Savaş, şunları söyledi:”Ümmet olarak hangi derdimize yanacağımızı bilmeyecek hale gelmişiz. Gün geçmiyor ki bir İslam Beldesi işgal edilmesin. Gün geçmiyor ki Müslümanların kanı akmasın. Biz aramızdaki ihtilaflardan kurtulup, ittifak ettiğimiz konularda yardımlaşmaz isek, bu sorunlarımız bitmeyecek. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeliyiz. Tek çare ‘Kur’an ve Sünnet’ ışığında birleşmektir. Bizler birleşmezsek hiçbir İslam beldesi rahata kavuşamayacaktır, sorunlar devam edecektir. Tüm vicdan sahiplerini Çin mallarını BOYKOT etmeye davet ediyorum.”

 

İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem,”Çin zulmü altında her türlü işkenceye maruz kalan Doğu Türkistan lı Müslümanların yaşadıkları Çin işkenceleri birinci elden anlatan Doğu Türkistanlı Aktivist AbdulAhad Abdürrahman beye teşekkür ediyoruz. Bu konferansın hazırlanmasına emeği katkısı olanlardan RABBİM ebeden razı olsun.”diye konuştu.

 

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Birsen Urfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun,”Abdülahad Abdurrahman Doğu Türkistan Maarif Derneği Genel Sekreteri Şanlıurfa STK düzenlemiş olduğu

STK’lar ‘Doğu Türkistan’ı ele aldı 63URFAHABER.COM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öz Karakeçi spor dernek başkanı Mehmet KARAKEÇİLİ  Kurban bayramı mesajı
Öz Karakeçi spor dernek başkanı Mehmet KARAKEÇİLİ Kurban bayramı mesajı
BU MAHALLEDE MAHALLE MUHTARININ FİKRİ ALINMADAN HAREKET EDİLİYOR
BU MAHALLEDE MAHALLE MUHTARININ FİKRİ ALINMADAN HAREKET EDİLİYOR