Advert

Karakeçili: ‘Altyapı ve tesisler olmadan sporcu yetişmez’

Spor Adamı ve Amatör Spor Kulübü Başkanı Mehmet Karakeçili, Şanlıurfa’da sporcu yetiştirmek için altyapı olanaklarının yetersiz olduğunu söyledi.

Karakeçili: ‘Altyapı ve tesisler olmadan sporcu yetişmez’
Bu içerik 1446 kez okundu.
WhatsApp'ta Paylaş

Ülke genelinde birçok ilin sporcu yetiştirme konusunda altyapı ve tesisleşmeye büyük önem verildiğini söyleyen Spor Adamı ve Amatör Spor Kulübü Başkanı Mehmet Karakeçili, Şanlıurfa da maalesef yıllar önce yapılması gereken tesisleşme ve altyapıların halen akıllara bile gelmediğini söyledi.

Dünya genelinde birçok ülkenin spor alanında büyük işler başardığının altını çizen Karageçili, ülkemizde ve özellikle ilimizde bunun geçmişten bu güne önemsenmediğini söyledi. Türk futbolcuların bile Avrupa ülkelerinde yetiştiğine dikkat çeken Karakeçli, tesisleşmenin ve altyapının önemine dikkat çekerek; “Şanlıurfa'da sporcunun yetişmemesi sebebi altyapı ve tesisler yetersiz. 70-80 amatör kulübümüzün bulunduğu Şanlıurfa ilinde Sadece 5 tane tesisimiz var 180 takım bulunmakta.

Aynı zamana sporcu yetiştirmek için kulüplere devlet tarafından yeteri kadar destek verilmiyor. Amatör kulüpler bu doğrultuda oldukça önemli bir yere sahip. Sporcular ilk etapta spora başlarken lisanslarını amatör spor kulüplerinden çıkartmak zorunda.  

Çok yetenekli sporcularımız var ve bu sporcularımıza gerekli destek verilmemesinden dolayı maalesef farklı alanlara ve farklı mesleklere bu gençlerimiz yönelmek zorunda kalıyorlar. Faka gerekli destek verilmiş olsa ve alt yapı sorunu olmayan bir hizmet ağı olsa bu sporcular belki de dünyanın ayrı kulüplerinde spor profesyonel bir şekilde kariyerlerini sürdürecek ve ülkemizi başarıyla temsi edecekler.

Şanlıurfaspor’a baktığımız zaman Şanlıurfaspor da eskiden altyapıda çok iyi gençlerimiz yetişiyordu. Kadroya baktığınız zaman 8 yada 10 Urfalı vardı. Şimdi bakıyorum ortada ne oyuncu nede Urfalı sporcu var.

Bununda nedeni Şanlıurfaspor’u yönetmeye gelen kim olduysa sadece kendi çıkarlarını düşünüp kulübü ikinci planda bırakmaları oldu. Oysaki düzgün bir yönetim ve daha güçlü bir alt yapı ile Şanlıurfaspor şu anda yaşadığı duruma asla düşmezdi.

Gerek devlet kanalları olsun, gerek amatör kulüpler bazında ve gerekse sponsorluk konusunda özel teşebbüsler olarak şayet yeterli destek verilmiş olursa ülkemizde ve özelliklede ilimize dünya çapında ses getirebilecek başarılı sporcuların yetişmesi mümkün olacaktır.” şeklinde konuştu.

 

Karakeçili: ‘Altyapı ve tesisler olmadan sporcu yetişmez’ 63URFAHABER.COM

 
 
Karageçili: ‘Altyapı ve tesisler olmadan sporcu yetişmez’ 63urfahaber.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öz Karakeçi spor dernek başkanı Mehmet KARAKEÇİLİ  Kurban bayramı mesajı
Öz Karakeçi spor dernek başkanı Mehmet KARAKEÇİLİ Kurban bayramı mesajı
BU MAHALLEDE MAHALLE MUHTARININ FİKRİ ALINMADAN HAREKET EDİLİYOR
BU MAHALLEDE MAHALLE MUHTARININ FİKRİ ALINMADAN HAREKET EDİLİYOR