Advert
Advert

Şanlıurfa’da 130 uzman doktor eksiği var!

(RHA AJANS/RHA) – CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, kentteki doktor ihtiyacına değinerek, “Hali hazırda 130 civarında uzman doktor eksiğimiz, hemşire eksiğimiz var. Bizim derdimiz işte bunlar” dedi.

Şanlıurfa’da 130 uzman doktor eksiği var!
Bu içerik 983 kez okundu.
WhatsApp'ta Paylaş

Artan nüfusa yetersiz gelen hastane kapasitesi ve personel eksikliği nedeniyle uzayan hasta başvuru kuyrukları, bir doktora düşen hasta sayısındaki artış derken tüm bu sorunlara bir yenisi daha eklendi.

VEKİL AYDINLIK’TA KONUYA DEĞİNDİ

Koronavirüsün arttığı Şanlıurfa’da doktor eksikliği ise dikkat çekiyor. Suriyelilerle beraber resmi olmayan rakamlara göre 3 milyona yakın nüfuslu kentte 130 civarında doktor eksiği bulunuyor. CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, kentteki doktor ihtiyacına değinerek, “Hali hazırda 130 civarında uzman doktor eksiğimiz, hemşire eksiğimiz var. Bizim derdimiz işte bunlar” dedi.

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, kentteki doktor ve hemşire eksikliğine de değindi.

URFA’DA UZMAN DOKTOR YOK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi verdiğini hatırlatan Aydınlık, “12 Temmuz 2019 tarihinde yani bundan 1 yıl önce Şanlıurfa’daki uzman doktor eksikliğini ilettik, sorularımızı yönelttik ama 1 yıldır cevap gelmedi işte Şanlıurfa’nın sağlığına iktidarın, hükümetin yaklaşımı budur. O soru önergesinde vermiş olduğumuz verilerde bizim kendi verilerimiz değil Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü’nün verileriydi. Hali hazırda 130 civarında uzman doktor eksiğimiz, hemşire eksiğimiz var. Bizim derdimiz işte bunlar, bizim derdimiz Şanlıurfa, şehrim adına, hemşehrilerim adına gerçekten büyük üzüntü duyuyorum. Umarım en kısa zamanda bu sorunda çözülür” diyerek sözlerini noktaladı.

Şanlıurfa’da 130 uzman doktor eksiği var!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öz Karakeçi spor dernek başkanı Mehmet KARAKEÇİLİ  Kurban bayramı mesajı
Öz Karakeçi spor dernek başkanı Mehmet KARAKEÇİLİ Kurban bayramı mesajı
BU MAHALLEDE MAHALLE MUHTARININ FİKRİ ALINMADAN HAREKET EDİLİYOR
BU MAHALLEDE MAHALLE MUHTARININ FİKRİ ALINMADAN HAREKET EDİLİYOR