Advert

Harran Üniversitesi Hastanesi bünyesinde Covid-19 Koordinasyon Merkezi açıldı

Hastanesi bünyesinde Covid-19 Koordinasyon Merkezi açılışı yapıldı. Bu merkez ile hastanenin anlık kapasitesi, hastalara nerede, nasıl ve ne şekilde hizmet verileceği hesaplanacak.

Harran Üniversitesi Hastanesi bünyesinde  Covid-19 Koordinasyon Merkezi açıldı
Bu içerik 517 kez okundu.

Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Dr.Öğr. Üyesi Ahmet Güzelçiçek, yapmış olduğu yazılı açıklamada “Harran Üniversitesi Hastanesi bünyesinde Covid-19 Koordinasyon Merkezinin açıldığını açıkladı.
 
Başhekim Güzelçiçek açıklamasının devamında şunları dile getirdi:
Bu süreçte koronavirüs bilim kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda hareket ettik ancak hastanemizin özel şartlarını da gözetebilmek amacıyla Covid-19 Koordinasyon Merkezi kurduk, bu sayede hastanenin anlık kapasitesini, iş gücünü, hastalara nerede, nasıl ve ne şekilde hizmet verilmesi gerektiğini planladık. Şanlıurfa’da son günlerde artan Covid-19 vakalarına karşı bizler de, hastanemiz bünyesinde Covit-19 verilerimizin anında ve daha güncel yayınlanması için Covit-19 Koordinasyon Merkezimizi açmış bulunmaktayız. Bu birimimizde verilerimizin anında, güncel ve doğru bir şekilde paylaşılması için eğitim hemşirelerimiz, iş yeri doktorlarımız, iş yeri hemşirelerimiz, iş sağlığı ve iş güvenliği birimimiz, enfeksiyon hemşirelerimiz ve kalite birimimiz ile birlikte koordineli bir şekilde veri akışını sürdürecek sekreterlik bölümümüz, ve istatistik birimlerimizi bir araya getirerek Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Covid1-9 Koordinasyon Merkezi birimimizde görevlendirmeler yaptık.” dedi.
 
Başhekim Güzelçiçek sözlerine son verirken şunları kaydetti, “Hastanemizde Covid-19 tedavisi gören hastalarımızın hasta yakınları bizleri 0 414 344 44 44 numaraları telefonu ve 5970, 5971, 5972 dahili hatlardan arayarak,  yoğun bakımda yatan hastaları için detaylı bilgi alarak bilgilendirilecektedir” dedi.

Hastanede Covid-19 Koordinasyon Merkezi açıldı 63URFAHABER.COM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öz Karakeçi spor dernek başkanı Mehmet KARAKEÇİLİ  Kurban bayramı mesajı
Öz Karakeçi spor dernek başkanı Mehmet KARAKEÇİLİ Kurban bayramı mesajı
BU MAHALLEDE MAHALLE MUHTARININ FİKRİ ALINMADAN HAREKET EDİLİYOR
BU MAHALLEDE MAHALLE MUHTARININ FİKRİ ALINMADAN HAREKET EDİLİYOR