Advert
Advert

1 EYLÜL BARIŞ GÜNÜ MESAJI

Barış, Anadolu insanının hasadı, türküsü, duası ve doğasıdır. Binlerce yıldan bu yana çok savaş görmüştür zira. Barışın kadrini iyi bilir. Bizim insanımız unutur düşmanlıkları, yok sayar kötü anıları. Kardeşlik imar eder, umutta birleşir, yaşamdan yana durur… Ancak bir Anadolu insanı düşmanı tarafından dahi Nobel Barış Ödülü için aday gösterilir. Ancak Anadolu insanının barışa duyduğu aşkla bir önder ‘’ Yurtta Sulh Cihanda Sulh’’ diyebilir.

1 EYLÜL BARIŞ GÜNÜ MESAJI
Bu içerik 997 kez okundu.
WhatsApp'ta Paylaş

 

Ne yazık ki barış, bugün Batı birliğinin ve ona bağlı kurumların dilinde aslında bir savaş çığırtkanlığına dönüştürülmüştür. Bir Müslüman ülkesinde hüküm süren huzur, aslında onlar için gayri resmi bir savaş nedenidir. Bu suretle bugün Akdeniz’de yaşadığımız sorunu iki komşunun anlaşmazlığı olarak nitelemek doğru olmayacaktır. Bu, açık biçimde sömürgeci anlayıştan hala arınamamış, kanlı ellerinde bir buket çiçek taşıyan zihniyetin himayesinde vatan toprağımıza karşı girişilen bir operasyondur.

1 Eylül, insanoğluna 2. Dünya Savaşı’nın karanlığını hatırlatan ders niteliğinde sembolik bir tarihtir. Bu nedenledir ki barışa atfedilmiştir. Anadolu insanının barışa olan tutkusunun tüm dünya ülkelerine sirayet etmesi ümidiyle Dünya Barış Gününüzü kutlarım.

 

1 EYLÜL BARIŞ GÜNÜ MESAJI 63URFAHABER.COM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öz Karakeçi spor dernek başkanı Mehmet KARAKEÇİLİ  Kurban bayramı mesajı
Öz Karakeçi spor dernek başkanı Mehmet KARAKEÇİLİ Kurban bayramı mesajı
BU MAHALLEDE MAHALLE MUHTARININ FİKRİ ALINMADAN HAREKET EDİLİYOR
BU MAHALLEDE MAHALLE MUHTARININ FİKRİ ALINMADAN HAREKET EDİLİYOR