Advert

Eyyübiye’nin Asya Mahallesinde Dedaş ve muhtar tartışması mahkemede sonuçlandı

Eyyübiye’nin Asya Mahallesinde muhtar ve Dedaş görevlileri arasında başlayan kaçak ihbarı tartışması mahkemede sonuçlandı. Muhtar Çağan, kaçak ihbarına gelen ekiplerin mahalleliye ceza yazdığını iddia etti.

Eyyübiye’nin Asya Mahallesinde Dedaş ve muhtar tartışması mahkemede sonuçlandı
Bu içerik 1018 kez okundu.

Asya mahallesinde görevli Dedaş kaçak ekibi ile mahalleli arasında başlayan gerginliğe muhtarında katılması ile birlikte tartışma mahkemede sonuçlandı. Dedaş ekibi Eyyübiye Asya Mahallesi muhtarı Ahmet Çağan’dan şikayetçi oldu. Mahkeme muhtar hakkında adli kontrol kararı verdi.
 
“MAHALLE SAKİNLERİNE HAKARET EDİP CEZA YAZILAR”
 Olay anını gazetemize aktaran muhtar Çağan şunları söyledi, “Dedaş tarafından yönlendirilen kaçak ekibinden olan 2 görevli ve mahalle sakinleri arasında gerginlik yaşandı. Mahalle sakinlerine hakaret ederek, rahatsız ederek, onlara ceza yazarak, insanları kışkırtarak gerginlik yaşanmasına sebep oldular. Bende onlara bunu kanunlar çerçevesinde yapılmasını söyledim. Onlarda biz muhtarı tanımıyoruz, istediğimizi yaparız istediğimize ceza yazarız ondan sonra bütün mahalleli toplanıp görevlilerin üzerine yürüdüler. Bende hangi ev için ihbar aldınız ne yapmak istiyorsanız yardımcı olayım dedim. Bu insanları kışkırtmanıza gerek yok ve mahalleyi rahatsız etmeyin demem üzerine mahalleye caza yazdılar. Birde beni şikâyet etiler, mahkemeye verdiler ve şuanda da mahkemedeyim. Muhtarları kimse tanımıyorsa biz muhtarlık yapmayalım.  Hangi kurum isterse gitsin onu yapsın ve bunu şiddetle kınıyoruz. Biz muhtarlar olarak Cumhurbaşkanlığını, Valiliği ve Kaymakamı temsil ediyoruz kimse bizi dikkate almıyor böyle giderse istifa edeceğiz ”dedi.
 
“DARP OLMADI, TARTIŞMA YAŞANDI”
“Kesinlikle darp gibi bir durum yaşanmadı.” diyen Çağan, “Dedaş’ın sözüne güvenerek beni buraya getirdiler. Sadece sözlü tartışma yaşandı. Gerginlik esnasında birkaç çocuğun fiziksel tepkisi oldu ama ben kesinlikle bu gerginliğe dâhil olmadım. Benim demek istediğim bu mahallede ne yapacaksanız. Benim nezaretimde yapınız. Dedaş devlet bünyesinde olan, bir kurum değil, özel bir şirket demem üzerine onlarda biz istediğimizi yaparız dediler. Mahalle sakinlerine hakarette bulunup ceza yazdılar. Beni de yapmadığım suçlardan dolayı şikâyet etiler. Şuanda hem hırsızlıkla, hem darp etmekle suçlanıyorum.” diye konuştu

Eyyübiye’nin Asya Mahallesinde Dedaş ve muhtar tartışması mahkemede sonuçlandı 63urfahaber.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öz Karakeçi spor dernek başkanı Mehmet KARAKEÇİLİ  Kurban bayramı mesajı
Öz Karakeçi spor dernek başkanı Mehmet KARAKEÇİLİ Kurban bayramı mesajı
BU MAHALLEDE MAHALLE MUHTARININ FİKRİ ALINMADAN HAREKET EDİLİYOR
BU MAHALLEDE MAHALLE MUHTARININ FİKRİ ALINMADAN HAREKET EDİLİYOR