Advert

Ak Parti Şanlıurfa milletvekili İbrahim Halil Yıldız, Suruç İlçesinde kan davası barışla sonuçlandı

3 yıl önce Yalçın ve Yıldırım aileleri arasında başlayan kan davası, Şanlıurfa milletvekili İbrahim Halil Yıldız ve kanaat önderlerinin araya girmesiyle barışla sonuçlandı

Ak Parti Şanlıurfa milletvekili  İbrahim Halil Yıldız, Suruç İlçesinde kan davası barışla sonuçlandı
Bu içerik 922 kez okundu.

Ak Parti Şanlıurfa milletvekili ve MKYK üyesi İbrahim Halil Yıldız, Suruç İlçesinde 3 Yıldır Yalçın ve Yıldırım aileleri arasında süren  kan davasını, Devreye girerek  ailelerin barışmasını sağladı.
 
Suruç İçesinde düzenlenen barış töreninde Ak parti Şanlıurfa milletvekili ve MKYK üyesi İbrahim Halil Yıldız, Suruç Kaymakamı Kenan Aktaş, Ak parti Suruç İlçe Başkanı Mustafa Doğan, Aşiret reisleri, Kanaat önderleri ve binlerce vatandaş katılım gösterdi.
 
Milletvekili İbrahim Halil Yıldız, Barış töreninde yaptığı konuşmada; "Artık günümüzde kan davasının yeri yok. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar ile bizi birbirimize düşürmek isteyenlere fırsat vermeyelim. Birbirimize kenetlenerek kardeşçe bir arada yaşamamız gerekiyor. Barışı kabul ederek bugün bu güzel ortamın oluşmasına vesile olan her iki aile mensuplarına teşekkür ederim" dedi.
 

Ak Parti Şanlıurfa milletvekili İbrahim Halil Yıldız Suruç İlçesinde kan davası barışla sonuçlandı 63urfahaber.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ŞANLIURFA SPORUN ZAMANA İHTİYACI VAR
ŞANLIURFA SPORUN ZAMANA İHTİYACI VAR
Şanlıurfaspor için Lig yeni başlıyor
Şanlıurfaspor için Lig yeni başlıyor