Advert

KAHVECİLER EKMEK DERDİNDE

Ankara Kahveciler Esnaf Odası Başkanı İsa Güven, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “kahvelerde sıfır kağıt açılım” önerisine yönelik başlayan tartışmada televizyoncu ve köşe yazarlarının açıklamalarına sert tepki verdi. İsa Güven, “Kahveciler Ölüyor, bitiyor farkında mısınız?” diye sordu.

KAHVECİLER EKMEK DERDİNDE
Bu içerik 1116 kez okundu.

 

 

 

Ankara Kahveciler Esnaf Odası Başkanı İsa Güven’in gazetecilere verdiği cevaplar şu şekilde:

Fatih Altaylı’ya: Bekara karı boşamak kolay, gel Bir Kahveci ol!

Fatih Bey belki haklısınız… Ülkenin bu kadar sorunu varken sayın genel Başkanın kahvecilerin iş yapmadığını bir çözüm olarak da kağıtların değiştirmesini önerdi. Doğru… Gönül isterdi ki siz ve öbür genel başkanlar da bir çözüm üretsin ! 16 Mart’tan sonra sadece kahveci esnafı bitmedi. Ona bağlı olarak diğer iş kolları da bitti. Bekara karı boşamak kolay. Siz geçin bu tarafa Kahveci ölür… Bizler ne yapacağız ? Biz vergi vermiyoruz Biz   bitersek birileri memnun mu olacak ? Siz bir çözüm üretin. Kahveler kapalı. Corona bitti mi ? Biraz da bizleri aileleri düşünün Kahveci esnafı olarak her partiye oy çıkar. Kimse kimseyi etkilemez. Sandığa gider oy verir. Siyasiler seçim günü kahveye de geldi mi bakalım ? Kahveciler bunları unutur mu?

Cüneyt Özdemir’e: Kahve Kültürü Almamışsın !

Sayın Cüneyt Özdemir Siz kahve kültürü almamışsınız  kahve kültürünün ne olduğunu bilemezsin. Kahve kültürü almayanın üniversitesini yarım sayarım. 7 aydır evine ekmek parası götüremeyen kahveciler tahliye oluyor, kiralarını ödeyemiyor. Evine ekmek parası götüremiyorum. Bir önerge geldi diye bu kadar neden eleştiri yapıyorsunuz. Tüm siyasi parti genel başkanları da bir öneri getirsinler ve orada oturup konuşmak kolay. Bir sokağa inelim de birlikte gezelim, kahvehaneler halini görelim. Biz seçim zamanı değil geçim zamanı tüm siyasi parti genel başkanlarını milletvekilleri ve belediye başkanları bu zor günümüzde yanımızda görmek isterdik. Bazı gazeteci arkadaşlar oturarak görüş bildiriyorlar. Oturmakla görüş bildirilmez. Birlikte sahaya inelim. Kahveci esnafının birlikte gezelim, birlikte görelim. O zaman kahveciler esnafının ne kadar haklı olduğunu göreceksin…

Hadi Özışık’a: Kahveciler İle Dalga Geçiyorsun

Hadi bey geçen gün Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu “kahvehanelerde sıfır Kağıt açalım” önerisi üzerine hem Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’yla hem de Kahveciler ile alay etmişsiniz. Sayın Hadi hey  kahvehane kültürü almayanın üniversitesini yarım sayarım. kahvehaneler kültür ve İrfan yuvasıdır 8 aydır bizim kahvehaneler evine ekmek parası götüremez iken sen bizimle dalga geçiyorsun. birlikte gezelim birlikte görelim. Orada oturmakla Bu işler olmuyor.

KAHVECİLER EKMEK DERDİNDE 63urfahaber.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ŞANLIURFA SPORUN ZAMANA İHTİYACI VAR
ŞANLIURFA SPORUN ZAMANA İHTİYACI VAR
Şanlıurfaspor için Lig yeni başlıyor
Şanlıurfaspor için Lig yeni başlıyor