BÜYÜKŞEHİR'İN VATANDAŞTAN BİR RİCASI VAR!..

Kış aylarının gelmesiyle başlayan sağanak yağışlar şehrimizin genelinde etkili oluyor. Bu yağışlar zamanında ve öncesinde çok çaba sarf eden ŞUSKİ ekiplerinin vatandaşlardan bir ricası var.

220 kez okundu.
BÜYÜKŞEHİR'İN VATANDAŞTAN BİR RİCASI VAR!..

 

Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ ekipleri, özellikle bakım-onarım çalışmaları esnasında, hiç atılmaması gereken inşaat artıkları ve evsel atıklar nedeniyle tahliye hatlarının tıkandığını ve bu yüzden özellikle yağışlı havalarda çeşitli aksaklıkların yaşandığını belirterek, vatandaşlardan bu konuda daha da dikkatli olmaları ricasında bulundu.

 

BÜYÜKŞEHİR HAZIRLADIĞI KISA KLİP İLE ÇAĞRIDA BULUNDU

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kış aylarında sağanak yağışlardan kent olarak olumsuz etkilenmemek ve oluşan her türlü aksaklığın en aza indirilebilmesi için "Hep Birlikte Ekiplerimize Yardımcı Olalım" çağrısında bulundu. Çağrısını Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesince hazırlanan kliple duyuran Büyükşehir Belediyesi, klipte Şanlıurfalılara seslenerek şu ifadelere yer verdi.

 

"Bakım-onarım çalışmaları esnasında, hiç atılmaması gereken inşaat artıkları ve evsel atıklar nedeniyle tahliye hatlarımızın tıkandığını görüyoruz. Yağışlardan olumsuz etkilenmemek ve aksaklıkları en aza indirmek için ekiplerimize yardımcı olalım. Yağmurdan tıkanan mazgallar, onarım çalışmaları esnasında görüyoruz ki aslında hiç -rögarlar ve tahliye kanallarının bakımı ve evsel atıklar nedeniyle hatlarımız tıkanıyor. Bu hem atılmaması gereken inşaat artıklarbize hem çevreye ciddi zorluklar çıkarıyor. Aslında bu yapılanların hukuksal olarak cezai karşılığı da var. Bu tarz durumlarla karşı karşıya kaldığınızda lütfen ALO 153 ihbar hatlarımıza Sağanak yağışlardan kent olarak olumsuz etkilenmemek ve oluşan her türlü bildiriniz.aksaklığın en aza indirilebilmesi için hep birlikte ekiplerimize yardımcı olalım."

BÜYÜKŞEHİR'İN VATANDAŞTAN BİR RİCASI VAR!.. 63URFAHABER.COM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Amatör takımların çilesi bitmez
Amatör takımların çilesi bitmez
70 BİN AMATÖR FUTBOLCU 8 AYDIR AÇ
70 BİN AMATÖR FUTBOLCU 8 AYDIR AÇ