BAŞKAN ÇAKMAKLI'DAN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, 1948 yılında İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin kabulüyle kabul edilen İnsan Hakları Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

2041 kez okundu.
BAŞKAN ÇAKMAKLI'DAN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

 

Birleşmiş Milletler genel kurulunda 1948 yılında kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin ardından, İnsan Hakları günü olarak kutlanan 10 Aralık sebebiyle İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmalı bir mesaj yayınladı. Çakmaklı mesajında kadim topraklarda yaşamanın getirdiği birlik ve beraberliğin, insan haklarına sahip çıkmanın öneminden bahsetti.

"İNSANLIK ONURUNA YAKIŞACAK BİR YAŞAMIN ANAHTARI"

Ülkemizin geçmişten bugüne her türlü medeniyete ev sahipliği yaptığına ve bunun bir getirisi olarak birbirimizin haklarına sahip çıkmanın önemine değinen Çakmaklı;" Bu topraklar, geçmişten bugüne kadar birçok farklı kültüre, inanca, dile, renge ev sahipliği yapmıştır ve yapmaya devam edecektir. Geçmişin yaşanmışlıklarından ders alarak, şimdi de kardeşçe yaşamanın birbirimizin haklarına saygı duymanın ve sahip çıkmanın gereği neyse onu yapmalıyız. Dil, din, renk, cinsiyet hiçbir şey ayırmadan ve tabiki doğaya da saygıyla her türlü insan hakkı ihlalinin karşısında yer almalıyız. 72 yıl önce bugün kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin sadece bir kâğıt parçası olarak değil, insanlığın onuruna yakışacak bir yaşamın anahtarı olarak görmeliyiz." dedi.

BAŞKAN ÇAKMAKLI'DAN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI 63urfahaber.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Amatör takımların çilesi bitmez
Amatör takımların çilesi bitmez
70 BİN AMATÖR FUTBOLCU 8 AYDIR AÇ
70 BİN AMATÖR FUTBOLCU 8 AYDIR AÇ