70 BİN AMATÖR FUTBOLCU 8 AYDIR AÇ

Şanlıurfa Öz Karakeçlispor Kulüp Başkanı Mehmet Karakeçili Türkiye’de yaklaşık 70 Bin Amatör futbolcunun 8 aydır aç olduğunu ifade etti.

1733 kez okundu.
70 BİN AMATÖR FUTBOLCU 8 AYDIR AÇ

Türkiye’de amatör ligler, ilk Covid-19 vakasının görüldüğü 12 Mart tarihinden bu yana oynatılmıyor. Futbolcular çaresizlik içinde iyi bir haber bekliyorlar.

Şanlıurfa Öz Karakeçlispor Kulüp Başkanı Mehmet Karakeçili amatör müsabakalarının in an evvel başlamasını ve Türkiye genelinde yaklaşık 70 bin futbolcu eve ekmek götüremez olduğunu söyledi. 
Şanlıurfa’da Amatör takımlarının yaptıkları açıklamada amatör futbolcular, kendi illerindeki milletvekillerini de etiketleyerek seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

“DERDİMİZE YETKİKİLER ÇARE BULMALI”

Hedeflerinin, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a seslerini duyurmak olduğunu dile getiren Öz Karakeçlilispor Kulüp Başkanı Mehmet Karakeçili, “10 ay oldu, futbolcular çaresiz. Tam 10 aydır evimize ekmek götüremez olduk. Bir an önce bir karar çıkmasını bekliyoruz. Temmuz ve Ağustos aylarında bir karar çıkması lazımdı, hep ertelediler. Şimdi de farklı sebeplere sığınıyorlar. 70 bin futbolcu aileleri ile birlikte 250 bin kişi yapar. Herkese sahip çıkan Devletimizin, kendi öz evlatlarına sahip çıkacağı anı bekler olduk. Bizim derdimizi Cumhurbaşkanımız çözer, sesimizi duymasını umuyoruz. Umutlarımızı yitirmedik” dedi.

“FUTBOLCULAR AMELE OLDU”
TFF Amatör Konfederasyonu maddi sıkıntılar nedeniyle Amatör maçlarının oynanması nedeniyle Şanlıurfa’da futbolcular inşaatlarda amele olarak çalışarak evlerine ekmek götürmek için her yola başvuruyorlar.

70 BİN AMATÖR FUTBOLCU 8 AYDIR AÇ 63urfahaber.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Amatör takımların çilesi bitmez
Amatör takımların çilesi bitmez
70 BİN AMATÖR FUTBOLCU 8 AYDIR AÇ
70 BİN AMATÖR FUTBOLCU 8 AYDIR AÇ