''Uygulanan bütün ülkelerde 'VAR' tartışılıyor''

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Serdar Tatlı ve VAR Koordinatörü Barış Şimşek TRT SPOR'da Ersin Düzen'in sunduğu Stadyum programına konuk oldu.

1483 kez okundu.
''Uygulanan bütün ülkelerde 'VAR' tartışılıyor''

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Serdar Tatlı ve VAR Koordinatörü Barış Şimşek Ersin Düzen'in sunduğu Stadyum programına konuk oldu. 

Pozisyon örnekleriyle VAR konusundaki eleştirilere cevap veren ve merak edilenleri cevaplayan MHK Başkanı Serdar Tatlı ve VAR Koordinatörü Barış Şimşek'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:VAR neye müdahale eder? VAR Koordinatörü Barış Şimşek anlatıyor.MHK Başkanı Serdar Tatlı: VAR sistemi iyi kullanılmazsa lisans iptal edilebilir.MHK Başkanı Serdar Tatlı: Avrupa Şampiyonası'nda görev alacak olan hakemler İstanbul'da kalacaklar. Müsabakalara İstanbul'dan gidecekler ve tekrar İstanbul'a dönecekler. MHK Başkanı Serdar Tatlı: İleride VAR ile ilgili, şu an protokolde olan bazı değişiklikler olabilir. 

MHK Başkanı Serdar Tatlı: VAR protokolünün içerisinde maçın seyrini değiştirebilecek net bir kanıt varsa devreye girin diyor. Eğer net bir kanıt yoksa VAR'ın devreye girmesi istenmiyor. MHK Başkanı Serdar Tatlı: Yeri geldiği zaman her hafta gördüğümüz eksiklikleri hakemlerimizle paylaşıyoruz. MHK Başkanı Serdar Tatlı: Bugün VAR uygulanan bütün ülkelerde VAR tartışılıyorMHK Başkanı Serdar Tatlı: VAR protokolü eğitimi ile ilgili sadece 5 Süper Lig kulübünden talep geldi. Maalesef ülkemizde kimse oyunun kurallarını öğrenmek istemiyor.Hakemlerin puanlaması nasıl gerçekleşiyor?
 
????
MHK Başkanı Serdar Tatlı açıkladı.

 

 

 

 

 

 

''Uygulanan bütün ülkelerde 'VAR' tartışılıyor'' 63URFAHABER.COM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Amatör takımların çilesi bitmez
Amatör takımların çilesi bitmez
70 BİN AMATÖR FUTBOLCU 8 AYDIR AÇ
70 BİN AMATÖR FUTBOLCU 8 AYDIR AÇ