Koronavirüsü yüzde 99.9 oranında öldürdüğü öne sürülen maske Türkiye'de

Adana'da medikal firma sahibi Mehmet Ceyhan, araştırmalar sonucu Alman TUV SUD laboratuvarlarında test sürecinden geçtikten sonra Avrupa Birliği ülkelerinde satışı onaylanan 'bakır iyonlu korona maskesi'ni Sağlık Bakanlığı'ndan onay alarak Türkiye'ye getirdi. Ceyhan bu maskenin koronavirüsü yüzde 99.9 oranında öldürdüğünü iddia etti.

1255 kez okundu.
Koronavirüsü yüzde 99.9 oranında öldürdüğü öne sürülen maske Türkiye'de

Nisan 2020 yılında Alman TUV SUD laboratuvarlarında yapılan test sürecinde onaylanan ve Avrupa Birliği'nde (AB) satışı onaylanan 'bakır iyonlu korona maskesi', Amerika ve Avrupa birliği ülkelerinden sonra Türk girişimciler tarafından Türkiye'ye getirildi. Sağlık Bakanlığı'na bağlı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihazlar Kurumu (UTS) sistemine kayıtlı olan maskenin, yurt dışında yapılan testler sonucu koronavirüsü yüzde 99.9 oranında öldürdüğü öne sürüldü.

 

"KORONAVİRÜSÜ 1 DAKİKA İÇERİSİNDE ÖLDÜRDÜĞÜ İSPATLANDI"

Adana'da 10 yıldır medikal firma işleten Mehmet Ceyhan, bakır iyonlu maskenin Avrupa Birliği tarafından onaylandığını söyledi. Ceyhan, maskeye laboratuvar ortamında bakır partiküllerinin emdirildiğini belirtti ve "Bu maske 2020 yılı içerisinde Alman TUV SUD laboratuvarlarında zorlu bir testten geçti. Bu test süreci sonunda ise koronavirüsü bir dakika içerisinde öldürdüğü ispatlandı. Bu testlerin ardından bu maske Avrupa Birliği ülkelerinde satışa sunuldu" dedi.

"KALİTE SERTİFİKALARI VE UTS KAYITLARI MEVCUT"

Mehmet Ceyhan, koronavirüs döneminde çok fazla kalitesiz maskelerin piyasaya sürülmesinden sonra kaliteli maske arayışına girdiğini belirterek, "Araştırmalarımız sonucu yurt dışında kullanılan bu ürünü bulup, girişimlerde bulunarak Türkiye distribütörlüğünü aldık. Şu anda piyasada bulunan maskelerin Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihazlar Kurumu (UTS) sistemine kayıtlı olması gerekiyor. Belirli bir kalite sertifikası alınması gerekiyor. Bu ürünlerimizin de kalite sertifikaları ve UTS kayıtları mevcut" diye konuştu.

Koronavirüsü yüzde 99.9 oranında öldürdüğü öne sürülen maske Türkiye'de

"MASKE, TEMAS HALİNDE VİRÜSÜN RNA VE DNA'SINI BOZUYOR"

Maskenin üzerinde bulunan bakır iyonları sayesinde virüs ve bakterilerin DNA ile RNA'sını bozduğunu söyleyen Ceyhan, "Bu nedenle herhangi bir virüs yada bakteri maskeye bulaştığında bakır iyonları ile tepkimeye girerek ölüyor. Bu maskenin virüsü bir dakika içerisinde öldürdüğü de araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır'' ifadelerini kullandı.

"BİR AY KULLANILABİLİR"

Maskenin yırtık ve delik olmadığı sürece bir ay kullanılabileceğini aktaran Ceyhan ürünün suya karşı da dayanıklı olduğunu söyledi. Ceyhan, "Üzerindeki bu renk maskenin orijinal rengidir. Rengini ise bakır iyonlarından alıyor. Hiçbir şekilde bir boya kullanılması söz konusu değildir. Suya dayanıklı olan bu maske, ıslandığında yarım saat güneşte kurutularak tekrar kullanılabilir" dedi.

"BAKTERİLER BAKIRA UZUN DÖNEMDE DİRENÇ GÖSTEREMİYORLAR"

Bakır iyonlarının yapılan laboratuvar çalışmalarında antiviral özelliği olduğunu söyleyen İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Can Şen ise "Bakır iyonları temas ettiği yüzeylerde mikropları ve virüsü kısa sürede öldürebilir. Bu maksatla bakır içeren maddeler virüsten önce de üretilmiştir. Özellikle kapı kolları gibi ürünlerde bakırlardan yararlanılmıştır. Bakteriler bakıra uzun dönemde direnç gösteremiyorlar. Bakırlar anti mikrobiyal özelliği bakımından etkilidir" diye konuştu.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş tahsisi önceden yapılan 55 dönümlük alanda başlayan araç garaj parkı yapım çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Kuş ” Tasarruf sağlamaya devam ediyoruz. Söz vermiştik. Sözlerimizi de bi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Amatör takımların çilesi bitmez
Amatör takımların çilesi bitmez
70 BİN AMATÖR FUTBOLCU 8 AYDIR AÇ
70 BİN AMATÖR FUTBOLCU 8 AYDIR AÇ