BÜYÜKŞEHİR FEN İŞLERİ 2020'DE DUR-DURAK BİLMEDİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Covid-19 salgınının etkili olduğu 2020 yılı içerisinde insan odaklı çalışma prensibiyle dur durak bilmedi.

236 kez okundu.
BÜYÜKŞEHİR FEN İŞLERİ 2020'DE DUR-DURAK BİLMEDİ

 

Göreve geldiği gündem bu yana kentsel dönüşüm projeleriyle, çağdaş yollarla, kavşaklarla, köprülerle, dönüşüm projeleriyle, altyapı ve üstyapı yatırımlarıyla, Şanlıurfa'ya yeni bir çehre kazandırma yolunda emin adımlarla ilerleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün öncülüğünde kentin tüm ilçelerine eşit hizmet anlayışıyla hizmetlerini ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda yaptığı hizmetlerle halkın takdirini topladı.

Sıcak asfalt, asfalt yama, kilitli parke, kaldırım hizmetlerinin yanı sıra yapımı tamamlanan ve devam eden bir çok hizmetin yürütülmesini sağlayan Büyükşehir Fen İşleri Dairesi, 2020 yılında en çok çalışan birimlerin başında yer aldı.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMALARINI FIRSATA ÇEVİRDİK

İçişleri Bakanlığınca yayınlanan sokağa çıkma kısıtlamalarını da fırsat bilerek bu yıl hizmetlerine aralıksız devam eden Büyükşehir Belediyesi, hem kent merkezinde hem de kırsaldaki ilçelerde cadde ve sokaklarda çalışmalarını sürdürdü.

YENİ AÇILAN CADDE VE BULVARLAR ASFALTLANDIK; YOLLAR REVİZE ETTİK

Korona virüs salgınına rağmen üstyapı çalışmalarında hız kesmeyen Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Ekipleri, 2020 yılında 313 bin 131 m2 asfalt serimi yaparak yaklaşık 60 cadde ve bulvarı sıcak asfaltla buluştururken asfaltı yıpranmış mevcut yolları ise revize ederek asfaltını yeniledi.

Şanlıurfa merkez ve ilçelerinde ana arterlerde ihtiyaç duyulan bulvar ve caddelerde 90 bin 300 ton asfalt yama çalışması yapan ekipler, yeni yerleşim alanlarında açılan yollarda ise 680 bin m2 terasman çalışması yaptı. Ayrıca ekipler, 2386 noktada yapılan çalışmalar neticesinde 598 bin 500 m2 kilitli parkenin döşemesini gerçekleştirdi.

ASFALT ŞANTİYEMİZİ GÜÇLENDİRDİK

Şanlıurfa’da ulaşım konforunu yükseltmek için yeni yollar, köprülü kavşaklar ve bulvarlar inşa eden Büyükşehir Belediyesi olarak mevcut asfalt şantiyesini modern teknoloji ile güçlendirerek asfalt üretimini 4 katına çıkardık. Saatlik 60 ton sıcak asfaltın üretildiği şantiyeye doğal gaz ile çalışan saatte 240 ton sıcak asfalt üretebilecek çevreci ve ekonomik olan yeni asfalt plentini şantiyeye kazandırıldı.

İLÇELER BÜYÜKŞEHİR İLE DOĞALGAZA KAVUŞTU

Başkan Beyazgül ile ilçe belediye başkanlarının ortak akılla yürüttüğü görüşmeler neticesinde Şanlıurfa'nın bir çok ilçesi doğalgaza kavuştu. Yeni yerleşim alanları sıklıkla artan ilçelerin başında gelen Karaköprü ve Halliye İlçesinde bir çok mahallede doğalgaz kullanılmaya başlanırken Eyyübiye ilçesinde ise kazı çalışmalarına başlandı. Çalışmalar kapsamında Hilvan ilçesi doğalgaz'a kavuştu. Ayrıca sınır hattındaki iki ilçemiz olan Akçakale ve Ceylan pınar ilçesi ise doğalgaz sözü aldı.

BÜYÜKŞEHİR FEN İŞLERİ 2020'DE DUR-DURAK BİLMEDİ 63URFAHABER.COM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Amatör takımların çilesi bitmez
Amatör takımların çilesi bitmez
70 BİN AMATÖR FUTBOLCU 8 AYDIR AÇ
70 BİN AMATÖR FUTBOLCU 8 AYDIR AÇ