Davutoğlu: Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Gül'e parmak salladı

Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Soylu ve Adalet Bakanı Gül arasındaki "tutuklama" tartışmalarına değinerek, "Süleyman Soylu, Adalet Bakanı’na parmak salladı" dedi.

224 kez okundu.
Davutoğlu: Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Gül'e parmak salladı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Gül arasındaki "tutuklama" tartışması ile ilgili "Süleyman Soylu, Adalet Bakanı’na parmak salladı" yorumunda bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Yeniçağ TV Youtube canlı yayınındaki Söz Hakkı programında Orhan Uğuroğlu'nun sorularını yanıtladı. Süleyman Soylu'nun kendisiyle annesinin fotoğrafının altına hakaret içeren yorumda bulunan kişinin serbest bırakılması ve ardından Adalet Bakanı Gül'ün "Siparişle tutuklama olmaz" tepkisine değinen Davutoğlu, "Süleyman Soylu’nun yaptığı açıklama Berat Albayrak’a attığı omuz atmak gibi aynen. Ben o dönem başbakan olsaydım o görüntüyü veren Albayrak’ı ve Soylu’yu hemen görevden alırdım. AK Parti’de yeni bir liderlik yarışı başladı. Herkes Tayyip Erdoğan sonrası koltuk peşinde Erdoğan’da kendi iktidarının peşinde. Süleyman Soylu, Adalet Bakanı’na parmak salladı" dedi.

"Kahramanlık hikayeleri anlatıyorlar ama mafya çeteleri ülkeyi sarmışsa İçişleri Bakanı görevini yapmıyor demektir" diyerek Soylu'yu eleştiren Davutoğlu, "Senin döneminde bir siyasetçi 12 Eylül’den sonra sokak ortasında saldırıya uğradı. Biz İçişleri Bakanı’ndan hesap sorarız. Bakana hesap vermek düşer. Her fırsatta gündemi değiştirmek için mağduriyet üretmek için yapılıyor. Hukuk herkese lazım. Kıyaslamak doğru değil ama size saldıranlar hemen serbest kaldı. Benim eşime küfür edildi neredeydi Süleyman Bey? Akşener’in evi basıldı neredeydi Süleyman Bey?" diye konuştu. 

"ERDOĞAN YENİ ARAYIŞLAR PEŞİNDE"

Erdoğan'ın Milli Görüş'te yer alan isimleri ziyaretleri hakkında "Erdoğan yeni arayışlar içinde. Tekrar giydi Milli Görüş gömleğini" ifadesini kullanan Ahmet Davutoğlu, "AKP ile MHP'nin yol ayrımında olduğu iddiasını yenileyen Davutoğlu, "Erdoğan, MHP ile bile Cumhurbaşkanı seçilemeyeceği anda MHP yükünden kurtulmaya çalışacak" diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Davutoğlu: Süleyman Soylu Adalet Bakanı Gül'e parmak salladı 63URFAHABER.COM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışan insan her zaman takdir edilir
Çalışan insan her zaman takdir edilir
Amatör takımların çilesi bitmez
Amatör takımların çilesi bitmez