Clubhouse sohbet uygulaması dünyayı kasıp kavuruyor! Türkiye'den ilk katılan siyasetçi Davutoğlu oldu

ABD'de geliştirilen ve kullanıcıların birbirleriyle sesli olarak sohbet edebildiği "Clubhouse" adlı yeni sosyal medya platformu, Türkiye dahil birçok ülkede hızla büyüyor. Türkiye'de de kullanıcı sayısı artan Clubhouse'a katılan ilk siyasetçi ise Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu oldu.

265 kez okundu.
Clubhouse sohbet uygulaması dünyayı kasıp kavuruyor! Türkiye'den ilk katılan siyasetçi Davutoğlu oldu

 

Mart 2020'de Twitter'a "sesli alternatif" olarak çıkan ve sadece davetle üye olunabilen uygulamanın haftalık aktif kullanıcı sayısının 2 milyona ulaştığı açıklandı. Uygulamada müzik, sinema, kültür, teknoloji ve güzellik gibi konuların konuşulduğu pek çok sohbet odası var.

SADECE APPLE'IN MAĞAZINDAN İNDİRİLEBİLİYOR

Her kullanıcıya bir kişiyi davet etme hakkı veriliyor. Uygulamayı kullanma sıklığına bağlı olarak bu sayı zaman içinde dörde kadar çıkabiliyor. Kullanıcıların "ellerine kaldırarak" söz aldığı uygulama sadece Apple'ın uygulama mağazasından indirilebiliyor.

 

Uygulamanın gördüğü ilgi, koronavirüs salgınının küresel çapta sosyal iletişimi sınırlamasına ve "sohbet sıcaklığı" sunabilecek bir alternatif olmasına bağlanıyor.

 

JAPONYA'DA BİR NUMARAYA YÜKSELDİ

ABD'de aralarında Oprah WinfreyAshton KutcherDrake ve Jared Leto gibi çok sayıda ünlünün üye olduğu uygulamanın Japonya'da bir numaraya yükselmesinde ülkenin en büyük alışveriş sitesinin sahibi Yusaku Maezawa'nın büyük payı olduğu belirtiliyor.

Clubhouse sohbet uygulaması dünyayı kasıp kavuruyor! Türkiye'den ilk katılan isim Davutoğlu oldu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu

TÜRKİYE'DEN KATILAN İLK SİYASETÇİ DAVUTOĞLU

Türkiye'de de kullanıcı sayısı artan Clubhouse'a katılan ilk siyasetçi ise Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu oldu.

"SOSYAL MEDYANIN GÜCÜNDE HER ALANDA BİR PATLAMA YAŞANIYOR"

Uygulamanın hızla büyüdüğüülkelerden birisi de Japonya. Ülkede Apple Store'da en çok indirilen uygulama haline gelen Clubhouse için "Bit pazarı" uygulaması Mercari'nin CEO'su Şintaro Yamada, Twitter mesajında Clubhouse'un gördüğü ilgi için "Sosyal medyanın gücünde her alanda bir patlama yaşanıyor" dedi.

Reuters haber ajansı, uygulamanın yaygınlaşmasıyla ilgili haberinde "Bu büyümenin üyelerin kendilerini özel hissetme duygusunu silip silmeyeceğini görmek için beklemek gerekiyor" yorumunu yaptı.

Clubhouse sohbet uygulaması dünyayı kasıp kavuruyor! Türkiye'den ilk katılan siyasetçi Davutoğlu oldu 63URFAHABER.COM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışan insan her zaman takdir edilir
Çalışan insan her zaman takdir edilir
Amatör takımların çilesi bitmez
Amatör takımların çilesi bitmez