BAŞKAN ÇAKMAKLI, ŞANLIURFA HAKKINDA KONUŞTU

İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı katıldığı canlı yayında Şanlıurfa’nın temel sorunlarına değindi.

253 kez okundu.
BAŞKAN ÇAKMAKLI, ŞANLIURFA HAKKINDA KONUŞTU

 

İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, Göbeklitepe Ajans kanalında, Gündem Özel programında Fatma Keber’in konuğu oldu. Şanlıurfa’nın gündemine dair konular hakkında fikirlerini dile getiren Başkan Çakmaklı, önemli mesajlar verdi.

“BÜTÜN KONULARDA SINIFTA KALDIK”

Ajansın sorularını yanıtlayan Çakmaklı, “Şanlıurfa olarak bütün konularda, siyasi olarak sınıfta kaldık” diyerek COVİD- 19 aşısının Şanlıurfa’ya yeterli sayıda ulaşmadığını söyledi. Çakmaklı şöyle devam etti: “Vatandaşımız bunları hak etmiyor. Vekillerimiz bu konularla yeteri kadar ilgilenmiyor, gündeme taşınmıyor. Hastanelerde de yatak kapasitemiz çok düşük hastanelerimiz yetersiz. Şanlıurfalı kardeşlerimiz tedavilerini Antep, Ankara gibi farklı illerde sürdürüyor.”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşım araçlarına dair yaptığı “Türkiye’nin en ucuz toplu taşım araçları” açıklamasına da değinilen programda Çakmaklı Büyükşehir Belediyesi’nin bu konuda doğru bilgi vermediğini belirtti.

“HEM FİYAT YÜKSEK HEM HİZMET YETERSİZ”

Şanlıurfa’nın en büyük mahallelerinde özellikle memur, işçi kesimin yoğun yaşadığı bir bölgelerde araçların yetersiz olduğunu söyleyen Çakmaklı şunları ekledi: “Sabah saatlerinde vatandaşlarımız saatlerce beklemek zorunda kalıyorlar. Araçlar yetersiz, hastaneye gidecek olan vatandaşlarımız iki araç değiştirmek zorunda kalıyor. Belediye doğru bilgi vermiyor Türkiye’nin en ucuz aracı Şanlıurfa’da değil, Van’da Malatya’da daha ucuz toplu taşıma araçları.”

BAŞKAN ÇAKMAKLI ŞANLIURFA HAKKINDA KONUŞTU 63URFAHABER.COM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışan insan her zaman takdir edilir
Çalışan insan her zaman takdir edilir
Amatör takımların çilesi bitmez
Amatör takımların çilesi bitmez