Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde binlerce uyuşturucu hap ele geçirildi

Akçakale ilçesinde bir araçta yapılan aramada 2 bin 665 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

249 kez okundu.
Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde binlerce uyuşturucu hap ele geçirildi

1. Akçakale Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülmekte olan soruşturma kapsamında, Şanlıurfa İl J.K.lığı KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince, yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; H.M. isimli şahsın, temin etmiş olduğu uyuşturucu maddeleri, Şanlıurfa İli Akçakale İlçesinde gençlere satmak suretiyle gençleri uyuşturucuya özendirerek ticaretini yaptığı bilgisinin öğrenilmesi üzerine, 07 Şubat 2021 tarihinde, adli makamlardan alınan arama kararına istinaden, şüpheliye ait araçta yapılan arama sonucunda; aracın içerisine gizlenmiş vaziyette, ikibin altıyüz atmışbeş (2.665) adet captagon uyuşturucu hap ele geçirilmiş olup, olaya ilişkin H.M. isimli şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır.

 

2. Söz konusu olay ile ilgili, H.M. isimli şüpheli şahıs, 08 Şubat 2021 tarihinde çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır.

 

3. Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı, yasaların kendisine verdiği görev ve sorumluluklarının gereği olarak, Uyuşturucu Madde Kaçakçılığı ile her türlü kaçakçılık faaliyetlerine yönelik gereken bütün önlemleri en iyi şekilde almakta, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşaması için yürütülen çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde binlerce uyuşturucu hap ele geçirildi 63URFAHABER.COM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışan insan her zaman takdir edilir
Çalışan insan her zaman takdir edilir
Amatör takımların çilesi bitmez
Amatör takımların çilesi bitmez