BAŞKAN CANPOLAT İLE KALICI ESERLERİN SAYISI ARTIYOR

Haliliye Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Göbeklitepe Parkının açılışı ile Göbeklitepe Kültürevinin temel atması, düzenlenen törenle gerçekleşti. Programa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Değerli başkanımızı tebrik ediyorum. Allah kolaylık versin. Yaptığı hizmetlerin bereketini arttırsın inşallah” dedi.

257 kez okundu.
BAŞKAN CANPOLAT İLE KALICI ESERLERİN SAYISI ARTIYOR

 

Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, vaatlerini bir bir gerçekleştirerek, projelerini hizmete sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yapımı tamamlanan kimlikli parklardan olan Göbeklitepe Parkı ile ihalesi tamamlandıktan sonra yapımına başlanılan Göbeklitepe Kültürevi için temel atma ve açılış töreni düzenlendi. Karşıyaka Mahallesinde bulunan park ve kültürevi için Kovid-19 salgını tedbirleri çerçevesinde düzenlenen tören, Başkan Mehmet Canpolat’ın açılış konuşmalarıyla başladı. Açılışı yapılan park ve temeli atılan kültürevinin detaylarını anlatan Başkan Canpolat, söz verdikleri projeleri bir bir hayata geçireceklerinin altını çizdi.

 

BAŞKAN CANPOLAT: CANI GÖNÜLDEN ÇALIŞARAK YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ

Başkan Canpolat, canı gönülden Haliliye’ye hizmet için gece gündüz sahada olduklarını kaydederek, şunları söyledi:

“Haliliye İlçemiz için canla başla çıkmış olduğumuz bu kutsal görevde, canı gönülden çalışarak bu şiarla yolumuza devam ediyoruz. Türkiye’nin 31 ilinden daha büyük olan Haliliye ilçemiz, Kovid-19 salgınında da, durmadan yorulmadan çalıştı. Bir taraftan temeller attık, bir taraftan üretim gerçekleştirdik ve diğer taraftan 2020 yılı dolu dolu kapattık. Bugün burada 34 dönüm arazi üzerine kurulu, içerisinde minyatür Göbeklitepe’nin de bulunduğu Göbeklitepe temalı, diyebilir ki; Güneydoğu’nun en iyi, en nezih parklarından olan bir parkın açılışını yapıyoruz. Dünya tarihini değiştiren Göbeklitepe’nin yolu üzerinde bulunan bu parkımız, seçim öncesinde de vaat ettiğimiz temalı parkların birinci etabıdır. Haliliye ilçemizde, 99 dönüm alanda 23 yeni parkı hizmete sunduk. Bir taraftan iş ve işlemlerimizi gerçekleştirip, seçim öncesi vaat ettiğimiz projeleri bir bir yerine getiriyoruz. Bir taraftan açılış, bir taraftan ise 2 bin 500 metrekarelik alana kurulu Göbeklitepe Kültür Evinin temelini atıyoruz. İçerisinde gastronomi merkezi, kütüphane, konferans salonu ve meslek edindirme ofislerinin yer aldığı Göbeklitepe Kültür Evinin temelini burada hep birlikte atmış oluyoruz.”

 

“SÖZLERİMİZİ BİR BİR YERİNE GETİRDİK”

Başkan Mehmet Canpolat, konuşmasının devamında seçim öncesi ve sonrasında verdikleri sözleri bir bir yerine getirerek, planladıkları projeleri hayata geçirdiklerini söyledi. Başkan Canpolat, şunları kaydetti:

“Sancaktar Mahallemize bir semt pazarı ve çok amaçlı salon sözümüz vardı. Büyükşehir Belediyesi yer tahsisini yaptı. Bizde projesini çizip ihalesini yaptık. Sözleşmesini imzaladık. Kısa süre içerisinde temelini atmış olacağız. Karşıyaka Mahallemizde sözümüz olan semt pazarı ve spor sahasının ihalesini tamamladık. Şu anda temel kazma çalışmalarımız devam ediyor. Ahmet Yesevi Mahallemizde semt pazarı, spor komplesi ve 3 bin 500 alana yayılmış sosyal yardım işleri binasının ihalesini gerçekleştirdik. Birkaç güne orada da temel atma başlayacaktır. Millet Bahçesi sözümüzü gerçekleştirmek adına Süleymaniye ve Devtyşti mahallesindeki 118 dönümlük alanın ihalesi TOKİ tarafından gerçekleştirildi. İnşallah en kısa sürede çalışmasına başlayacağız. Kırsal ve merkez mahallelere halı saha sözümüz vardı. Çalışmalarımız devam ediyor. Kısa süre içerisinde tamamlanan halı sahaların açılışını gerçekleştireceğiz.

BAŞKAN CANPOLAT İLE KALICI ESERLERİN SAYISI ARTIYOR 63URFAHABER.COM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışan insan her zaman takdir edilir
Çalışan insan her zaman takdir edilir
Amatör takımların çilesi bitmez
Amatör takımların çilesi bitmez