Amatörün çilesi ne zaman bitecek?

Cumartesi günü ASKF seçimi var. Seçimde Adnan Yüksel ve Mehmet Aktaşoğlu yarışacak. Yarışta bir aday genç, diğer aday ise yaşlıdır. Genç insanlar çok koşar. Yaşlı insanlar koşamaz. Onun için genç adaylar aktif durumdadır. İki adaya başarılar dilerim. Benim adaylara önerilerim olacak, Şanlıurfa'da sporcunun yetişmemesi, tesislerin yetersiz olduğundan dolayı yetişmiyor.

1149 kez okundu.
Amatörün çilesi ne zaman bitecek?
AdvertUrfa'da eskiden çok tesis vardı, şimdi bakıyorum 3 yerde tesis var. Bu da Şanlıurfa'ya yetersiz geliyor. Onun için çok tesis yapılması gerekiyor. Haliliye Belediyesinin arka kısımda çok boş arazi var. Orada iki tane futbol sahası yapılabilir. Maşuk’ta 2 tane saha yapılabilir. Eski sanayimizin yeri yıkılıyor. Orada iki tane futbol sahası yapılabilir. Ne yazık ki belediyelerimiz bu işe sıcak bakmıyorlar.

Gençlerimiz ulaşımda sıkıntı yaşıyorlar. Federasyonumuzun bir arabası var 400 milyar değerinde bunu satıp yerine 3 tane servis arabası alınırsa antrenmana giden gençlerimizin antrenman bittikten sonra bu gençlerimizin servis yapılırsa daha iyi olur hizmet budur.

İşte amatör kulüplere maddi katkı sağlamak için İŞKUR üzerinde her amatör kulübe bir kontenjan işçi kontenjanı verilirse daha iyi olacağını sanıyorum. Amatör takımların yöneticileri kendi cebinden harcama yapıyor bu uygulama olursa hem gençlerimize hem amatör kulüp başkanlarına bir katkı sağlanmış olur.

Büyükşehir belediyemizin amatör kulüplerine destek vermesi gerekir, ilçe belediyelerimizin de onların da bu takımlara destek ve maddi yardımı yapmaları gerekir. Bu gençler hepimizin, gençlere bütün belediyelerin sahip çıkması gerekir.

Saygılarımla…

Amatörün çilesi ne zaman bitecek? 63urfahaber.com
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Amatör takımlar sahipsiz kaldı
Amatör takımlar sahipsiz kaldı
Gençlere taş çıkaran yaşlı kurtlar
Gençlere taş çıkaran yaşlı kurtlar