Resulayn’da Okul ve Fırın Açılışı Yapıldı

Şanlıurfa Valiliği ile Pakistan’dan bölgeye destek sağlayan Beytüsselam Derneği arasında yapılan protokolün ardından Resulayn’da onarımı tamamlanan bir okul ile yeni inşa edilen bir ekmek fırını, düzenlenen törenle halkın hizmetine sunuldu.

952 kez okundu.
Resulayn’da Okul ve Fırın Açılışı Yapıldı
Advert

 

Resulayn merkezdeki Salim El Mari İlkokulu bahçesinde düzenlenen açılış törenine, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, Ceylanpınar Kaymakamı ve Resulayn Koordinatörü Cüneyt Caner, Resulayn Mahalli Meclis Başkanı Meri El Yusuf, Beytüsselam Derneği Başkanı Mevlana Abdülsettar ve beraberinde Pakistan’dan gelen heyet ile Resulayn halkı katıldı.

Törende bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Barış Pınarı Harekâtı ile terör örgütlerinin işgalinden arındırılan Telabyad ve Resulayn’da hayatın her geçen gün normale döndüğünü, eğitim kurumlarının onarımlarının gerçekleştirilerek burada yaşayan çocukların daha iyi koşullarda geleceğe hazırlanmasının sağlandığını söyledi.

Okulların yanında birçok kamu hizmetinin gerçekleşmesinden büyük mutluluk duyduklarını belirten Vali Erin, Barış Pınarı Harekâtının üzerinden bir yıldan fazla süre geçtiğini hatırlatarak, “Bu zaman zarfında teröristleri buradan söküp atmak için büyük bir kahramanlık örneği ortaya koyan Silahlı Kuvvetlerimizi ve Suriye Milli Ordusunu tebrik ediyor, şehit olan kardeşlerimize de bir kez daha Allah’tan rahmet dileyerek, mekânlarının cennet olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Önce DEAŞ’ın ardından PKK’nın işgaline uğrayan Resulayn’da 148 okulun neredeyse tamamının tahrip edilip kullanılamaz hale getirildiğini ifade eden Vali Erin, bu okulların hepsinin Türkiye Cumhuriyeti ve Beytüsselam Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarının desteği ile onarılarak çocukların ve Resulayn halkının hizmetine sunulduğunu söyledi. 26 sınıfı ilkokul, 6 sınıfı da anasınıfı olmak üzere toplam 32 derslikli Salim El Mari İlkokulunun onarılması için Beytüsselam Derneği’nin 1 milyon TL’ye yakın bir harcama yaptığını kaydeden Vali Erin, “Allah onlardan razı olsun. Mevlana Abdülsettar kardeşimiz sadece burada değil, daha önce Telabyad’da da büyük bir okulun onarımını gerçekleştirdiler. Şu anda yüzlerce çocuğumuz orada eğitim görüyorlar. Beytüsselam Derneği, okul onarımlarının yanında yine Şanlıurfa’da yaşayan Suriyeli kardeşlerine yardım eli uzatıyor, destek oluyor. Allah hayırlarını kabul etsin. Hem Şanlıurfa’da hem de burada yaşayan Suriyeli kardeşlerimiz adına onlara teşekkür ediyor, hayırlarının daim, Cenab-ı Allah indinde de kabul olmasını temenni ediyoruz.” dedi.

Beytüsselam Derneği başkanı Mevlana Abdülsettar ise Suriyeli kardeşlerine yardımcı olma çabalarına destek ve katkılarından dolayı Vali Abdullah Erin’e teşekkür ederek, yaptıkları çalışmanın Pakistan için çok küçük bir adım olduğunu ancak Müslümanları bir araya getirmesi anlamında önemli olduğunu söyledi. Mevlana Abdülsettar, imkan buldukça bölgede başta eğitim olmak üzere kardeşlerine destek olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Bölgeye katkı ve desteklerinden dolayı Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’e ve Pakistanlı kardeşlerini temsilen Beytüsselam Derneği ile Mevlana Abdülsettar’a teşekkür eden Resulayn Mahalli Meclis Başkanı Yusuf El Meri ise binlerce kilometre uzaktan gelerek kendilerine destek olan Pakistanlı Müslümanlara minnettar olduklarını söyledi.

Açılış konuşmalarından sonra okulun sınıflarını ziyaret eden Vali Erin ve beraberindekiler, çocuklarla bir araya gelerek sohbet etti. İHH İnsani Yardım Kuruluşunun da kırtasiye malzemesi temin ettiği öğrenciler, Türk, Pakistan ve Suriye bayraklarıyla süsledikleri sınıflarında ağırladıkları heyete teşekkür ettiler.

Resulayn’da Okul ve Fırın Açılışı Yapıldı 63urfahaber.com
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gençlere taş çıkaran yaşlı kurtlar
Gençlere taş çıkaran yaşlı kurtlar
Amatörün çilesi ne zaman bitecek?
Amatörün çilesi ne zaman bitecek?