Advert

Gençlere taş çıkaran yaşlı kurtlar

Haliliye’de bazı insanlar her gün sabah namazından sonra saat 9'a kadar yürüyüş ve koşu yaparak günde 3 saat spor yapıyorlar. Spor yapmak hem güçlendirir hem sağlıklı hale getirir.

1324 kez okundu.
Gençlere taş çıkaran yaşlı kurtlar
Advert

Haliliye’de bulunan Kasaptaşı parkına gelen kadın ve erkekler burada sağlıklı bir yaşam için her gün 2-3 saat spor yapıyor. Kadınlarında sürekli spor yapmaya geldiği parkta çoğu fazla kilolarından kurtulmak için günlük sporunu aksatmıyor. Zinde kalmak isteyenler ise düzenli eksersiz yapıyor.

Spor yapmaya gelen vatandaşlara baktığımızda çoğu 50 yaşın üstünde, bu kişiler çalışma ve azmiyle gençlere adeta taş çıkartıyor. Gençlerin yapamadığı eksersizleri orta yaş dediğimiz kesim yapıyor. Gençler ne yazık ki telefona dalıp başka dünyanın hayallerine giriyor.

Spor yapan kesim genelde bürokrat, daire müdürleri ve memur olarak gözümüze çarpıyor. Vatandaşlara parkta spor yapma imkanı sağlayan Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve yardımcısı Halil İbrahim Kaya’ya teşekkür ederim. Ayrıca spor esnasında vatandaşlar yardımcı olan Halil ve Bekir Hoca’ya da teşekkür ederim.

Zinde kalıp sağlıklı yaşamak için her gün spor yaparak sağlımızı korumalıyız.

Gençlere taş çıkaran yaşlı kurtlar 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfaspor 3 puanla merhaba dedi
Şanlıurfaspor 3 puanla merhaba dedi
Gençlerimizi bataklıktan kurtaralım
Gençlerimizi bataklıktan kurtaralım