Cumhurbaşkanı Şanlıurfa'daki sorunlar için talimat verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'daki bazı projeler ve sorunların çözümü için talimat verdi.

1034 kez okundu.
Cumhurbaşkanı Şanlıurfa'daki  sorunlar için talimat verdi
Advert

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına katılan AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Şanlıurfa’nın Yıllardır süre gelen bazı sorunlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa’nın sorunlarının çözümü için talimat verdi.

Toplantıda söz alarak Urfa'nın sorunlarını dile getiren AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Kırıkçı, şunları söyledi:
“Kuzeybatı çevre yolumuz var. 9 buçuk kilometre. Toplam 9 kilometrenin 5.3 kilometresi bitmiş, 4.2 kilometresi hala duruyor. O çevre yolu Organize Sanayi Bölgesi ve küçük sanayi bölgesini Karaköprü ilçemize bağlamakta.

Şu anda Abide Kavşağımız her akşam bu yoğunluktan dolayı tıkanmaktadır. Kuzeybatı çevre yolunun bir an önce bitirilmesi yönünde bir talebimiz olacak. İki, Şanlıurfa-Akçakale yolumuz 55 kilometre. 2 çarpı 2 bölünmüş bir yol. Orta refüj olmadığı için, sağdan ve soldan çok giriş var. Ölüm yolu olarak nitelendirilen bir yol. Hatta geçen hafta bir trafik kazasında 5 tane vatandaşımızı kaybettik.

Özellikle orta refüje ihtiyacımız var. Son olarak şunu söyleyelim sayın başkanım. 2 buçuk milyon nüfusu olan bir şehiriz. Uçak seferlerimiz akşam gidiş-dönüş. Sabah hiçbir seferimiz yok. Şehrin yarısından fazlası Diyarbakır ve Antep’ten uçuyor. Bunu da dikkatinize arz ederim. Sabah gidiş, akşam dönüş olsa. Bugün biz bu toplantıya gelirken Antep’ten geldik, Diyarbakır’dan döneceğiz”

Kırıkçı'nın bu sözler üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hasan, Türk Hava Yollarıyla bir görüş. Kendi bütçesinden tamamlasın. Bu bir. Şanlıurfa’nın Borsa, Sanayi Ticaret Odası onlarla görüşmeler yapsın. Çalışmasını valilikle yapsın ve adımı ona göre atsın. Ne Diyarbakır’a ne Gaziantep’e Şanlıurfa halkını göndertmesin” dedi.

Cumhurbaşkanı Şanlıurfa'daki sorunlar için talimat verdi 63urfahaber.com
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gençlere taş çıkaran yaşlı kurtlar
Gençlere taş çıkaran yaşlı kurtlar
Amatörün çilesi ne zaman bitecek?
Amatörün çilesi ne zaman bitecek?