Şanlıurfaspor Başkanı Emin Yetim'in iddiasına vekil Cevheri'den yanıt!

Şanlıurfaspor Başkanı Emin Yetim, sezon boyunca kulüp olarak yaşadıkları sıkıntıları anlattı. Yetim, Şanlıurfaspor üzerinden Milletvekili Cevheri’yi eleştirdi. Cevheri de Yetim'in iddialarına cevap verdi.

1033 kez okundu.
Şanlıurfaspor Başkanı Emin Yetim'in iddiasına vekil Cevheri'den yanıt!
Advert

Şanlıurfa’da katıldığı bir televizyon programında Şanlıurfaspor’un son durumunu değerlendiren Şanlıurfaspor Başkanı Emin Yetim, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri’nin Şanlıurfaspor’a hiçbir şekilde destek olmak istemediğini ima ettiğini ifade ederek, “Şanlıurfaspor yönetimini kurarken Milletvekili Mehmet Ali Cevheri de hazırda bulunuyordu. Yönetimi birlikte oluşturduk. Ben de buna güvenerek Cevheri’yi aradım. Dedim herhalde bize destek olur. Çünkü yönetimi bizimle birlikte oluşturdu. Ama aradım bana ‘Beni bir daha Şanlıurfaspor için aramayın’ dedi. Bizi çok üzdü. Bunu açıklamayı uzun süre uygun bulmadım. Bu milletvekilinin kim olduğunu kamuoyunda bana çok soran oldu açıklamadım. Burada ilk kez açıklıyorum” dedi.

VEKİL CEVHERİ: KENDİMİ ŞANLIURFA'NIN DIŞINDA TUTAMAM
Gazetemize konuşan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ise, böyle bir şeyi söylemesinin söz konusu olmadığını belirterek, onca emek verdiği Şanlıurfaspor için bu kelimeyi kullanamayacağını söyledi.
Emin Yetim'in iddialarına ilişkin konuşan Cevheri, "Şanliurfaspor Kulüp Başkanı Sayın Emin Yetim, 10 Mayıs 2021 günü akşam saatlerinde bir (Tv) spor programında Şanlıurfaspor ile ilgili yaptığı açıklamada, şahsımla ilgili olarak "Mehmet Ali Cevheri vekilimiz beni Şanlıurfaspor ile ilgili aramayın" şeklinde bir beyanda bulunmuştur. Sürecin başından bu yana milletvekilli olarak halkımızın bana vermiş olduğu sorumluluk çerçevesinde Şanlıurfaspor ile yakından ilgilendim. Kulüp başkanı başta olmak üzere, Vali, Büyükşehir Belediye Başkanı, AK Parti İl Başkanı ve gerekse İlçe Belediye Başkanları ile Şanlıurfaspor ile ilgili yapılan birçok toplantılara katıldım. Bu toplantılarda Şanlıurfaspor için birçok önerilerde bulunarak Şanlıurfaspor'un başarısı için yukarıda saydığım protokol üyeleri ile birlikte özel gayret gösterdim.

Ancak kulüp yönetimi oluşturulurken Şanlıurfaspor Yönetim Kurulu için benden isim istendiğinde. kurulacak yönetim için önerilen her bir arkadaşımızın bizim anızdan çok değerli olacağından, ayriyeten Sayın Başkana inisiyatif tanımak için "Beni Şanlıurfaspor yönetimine girecek isimle ilgili aramayın" şeklindeki sözüm neyazıkki "Şanlıurfaspor ile ilgili beni aramayın" olarak algılanmıştır. Süreç boyunca Emin Yetim ile birçok defa gerek yüz yüze, gerekse telefonla görüşmelerimiz oldu. Şahsımla her iletişime geçtiğinde, sorunun çözümü için gerekli girişimlerde bulundum. Bunun en yakın şahidi bizzat kendisi ve yukarıda zikrettiğim kıymetli zevattir.

Şanlıurfaspor benim için bir nostalji olmaktan öte, şehrimizin temsili ve geleceği için önemli olduğunu bilen bir insanım. Bir Şanlıurfalı olarak bende Şanlıurfaspor ile ilgili aynı heyecanı aynı duyguyu ve başarısında ise, aynı sevincini paylaşan bir kişiyim. Şanlıurfaspor'dan kendimi aynı tutmam, hayatın olağan akışına aykırıdır. Benim Şanliurfaspor'a olan sevdam da böyle bir söylemde bulunmama uygun değildir. Dün Şanlıurfaspor ile beraberdim bugün de Şanlıurfaspor ile beraberim ve yarın da, Şanlıurfaspor ile beraber olmaya devam edeceğim. diye konuştu.

Şanlıurfaspor Başkanı Emin Yetim'in iddiasına vekil Cevheri'den yanıt! 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Amatör takımlar sahipsiz kaldı
Amatör takımlar sahipsiz kaldı
Gençlere taş çıkaran yaşlı kurtlar
Gençlere taş çıkaran yaşlı kurtlar