BAŞKAN PELTEK "YENİ DESTEK PROGRAMI, ESNAF VE ÜRETİCİLERE NEFES ALDIRACAKTIR"

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, pandemiden zarar gören işletmelere verilen desteklerin genişletilmesi çağrısında bulunarak, ”Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni destek programı, esnaf ve üreticilere nefes aldıracaktır. Üyelerimiz, destek verilecek sektörlerin kapsamının genişletilmesini talep etmektedir.” dedi.

947 kez okundu.
BAŞKAN PELTEK
Advert

 

ŞUTSO Başkanı İ.Halil Peltek, Covid-19 salgının, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ciddi ekonomik kayıplara yol açtığına dikkat çekerek, esnaf ve çiftçilere yönelik hibe desteğinin bu kayıpların azaltılmasında etkili olacağını söyledi. Hükümetin, verdiği desteklerle KOBİ’ler ve esnafın yanında yer almasının memnuniyet verici olduğunu kaydeden Peltek, ”KOBİ, esnaf ve çiftçilerimize destek için hibe ve kredi adımlarının atılmasını sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Ancak üyelerimiz, desteklenecek sektörlerin genişletilmesini istiyor. Özellikle istihdam ve büyümenin lokomotifi inşaat sektörünün de bu kapsama alınmasını talep ediyoruz.

Başta demir olmak üzere inşaat maliyetlerindeki artış ve kapanmadan kaynaklanan kayıplar nedeniyle inşaat ve mobilya sektöründeki üyelerimiz kendilerinin de destek kapsamına alınmasını beklemektedir. Konut ve mobilya sektöründeki işletmeler genelde hafta sonları iş yapmaktadırlar. Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle bu işletmelerimiz büyük kayıplar yaşamaktadırlar. Marketler gibi bu sektördeki işletmelerimiz de hafta sonları kendilerine muafiyet tanınmasını beklemektedirler.“ diye konuştu.

BAŞKAN PELTEK "YENİ DESTEK PROGRAMI ESNAF VE ÜRETİCİLERE NEFES ALDIRACAKTIR" 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Amatör takımlar sahipsiz kaldı
Amatör takımlar sahipsiz kaldı
Gençlere taş çıkaran yaşlı kurtlar
Gençlere taş çıkaran yaşlı kurtlar