EYYÜBİYE BELEDİYESİNDEN İLÇEYE YENİ ESERLER.

Eyyübiye Belediyesi, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz’ın katılımıyla ilçede hayata geçirdiği 3 projenin toplu açılış törenini gerçekleştirdi.

1046 kez okundu.
EYYÜBİYE BELEDİYESİNDEN İLÇEYE YENİ ESERLER.
Advert

 

Eyyübiye Belediyesi, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz’ın katılımıyla ilçede hayata geçirdiği 3 projenin toplu açılış törenini gerçekleştirdi. Eyyübiye Belediyesi’nin hayata geçirdiği Nostaljik Çocuk Oyun Dünyası, Uyanık Kütüphane ve Aile Otağı’nın (Sosyal Tesis) toplu açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Eyyübiye Belediyesi Kitap Otağında yapılan açılış törenine; AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Mehmet Açıkgöz, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Peltek, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy, Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya,Ak Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Karaçizmeli, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülten Balcı, Gençlik Kolları Başkanı Hamza Göktaş, STK Temsilcileri, Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları, Muhtarlar ve bölge sakinleri katıldı.

İlçe gençliğinin ve ailelerinin yaşam standartlarını ve sosyal tesis eksikliklerini gidermek için gece gündüz demeden çalışan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, GAP Bölge Kalkınma idaresi Başkanlığıyla birlikte yapılan ve çocukların aileleriyle gelip, eski oyunları oynayabilecekleri ve vakit geçirebilecekleri alan ile aileler için tasarlanmış sosyal tesis niteliğindeki Aile Otağı ve gençler için Abdulkadir Oğuz Gençlik Merkezinde hayata geçirilen Uyanık Kütüphaneye tüm vatandaşların gelip, gezmesini ve vakit geçirmesini istedi.

Toplu açılış töreninde konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş,” Nostaljik Oyun dünyamız, Aile Otağımız ve Uyanık Kütüphanemizin açılışına hoş geldiniz şeref verdiniz. Nostaljik Oyun dünyası bizim için çok önemli bir projeydi çünkü çocuklarımız evlatlarımız geçmişte atalarının oynadıkları oyunları unutmuşlardı, tarihimizi, kültürümüzü unutmuşlardı. Nostaljik oyun dünyasına çocuklarını getiren aileler için bir Aile Otağı lazımdı. Bunun da bir ihtiyacını duyduk ve bugün Aile Otağının da açılışını yapacağız. Ayrıca Türkiye’nin en genç nüfusu olan Eyyubiye’mizdeki gençlerimizi önemsiyoruz. Gençlerimiz için tabiri caizse elimizi değil gövdemizi taşın altına koyduk. Bugüne kadar gençlerimiz için bir çok projeyi hayata geçirdik. Eyyübiye’deki gençlerimiz fiziki ortamlardan dolayı maalesef hijyenik ve sağlıklı ortamlarda ders çalışamıyorlar. Bu sebepten dolayı Kitap otaklarımız, Gençlik merkezlerimiz , kütüphanelerimiz ve bunun yanına Uyanık Kütüphaneleri ekleyelim dedik. Sabah 08.00 gece 24.00’a kadar çocuklarımız uyanık kütüphanelerine gelip eğitimlerini alabilecekler. hayırlı uğurlu olsun. “dedi.

 

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz da Başkan Kuş’u çalışmalarından dolayı tebrik edip,”Mehmet Kuş Başkan kardeşimizi tebrike diyorum ve başarıların devamını diliyorum. Az önce izlemiş olduğumuz faaliyet çalışmalarında hızlı bir şekilde geçti arkadaşlar ben buradan şunu gördüm tüm mahallelerimize hepsine eşit şekilde hizmet gitmiş. Bugün buranın açılışındayız. açılışın en önemli öznesi Nostaljik Çocuk oyun dünyası. GAP Başkanımızı tebrike diyorum. Bu Çocuk Oyun Dünyasının faaliyete geçmesinde yatırımında GAP’ında büyük bir desteği

EYYÜBİYE BELEDİYESİNDEN İLÇEYE YENİ ESERLER. 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Amatör takımlar sahipsiz kaldı
Amatör takımlar sahipsiz kaldı
Gençlere taş çıkaran yaşlı kurtlar
Gençlere taş çıkaran yaşlı kurtlar