Hilvan İlçesinde boğulan çocuk iddiası gündeme oturdu: ''Savcılar göreve''

Şanlıurfa'nın Hilvan İlçesinde bulunan yüzme havuzunda 13 yaşındaki çocuğun boğulma olayın ihmal iddiaları üzerine tepkiler gelirken bir tepki de Deva Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz'den geldi

1019 kez okundu.
Hilvan İlçesinde  boğulan çocuk iddiası gündeme oturdu: ''Savcılar göreve''
Advert

Olay Şanlıurfa'nın Hilvan İlçesinde meydana geldi. İddiaya göre Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ait olan yüzme havuzuna giren 13 yaşındaki çocuk yüzdüğü sırada boğulmuş ve hayatını kaybetmişti. Yaşanan olayın ardından hayatını kaybeden 13 yaşındaki S.K isimli çocuğun cankurtaran olmadığı nedeniyle boğulduğu ifade edildi.

Olayın ardından gündeme bomba gibi oturan ve ihmalkarlık olduğu söylenilen havuzda cankurtaranın olduğunu ve olayın yaşandığı anda emniyetin incelemesi dahilinde yüzme havuzunda bulunduğunu açıklamıştı.

 

HDP SORUŞTURMA AÇILMASINI İSTEDİ

Yaşanan vahim olayın ardından dün Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde gündeme gelen küçük çocuğun ihmal sonucu boğulduğunu ifade eden HDP Meclis Üyesi Sıtkı Dursun grup adına yaptığı açıklamada; ''İlçelerdeki belediye tarafından yapılan yüzme havuzlarında iki gün öncesinde Hilvan’da bulunan yüzme havuzunda 13 yaşındaki bir gencimiz yüzmeyi bilmediği için kaybettik. Orada herhangi bir cankurtaranın bulunmamasından kaynaklanmıştır. Bu olayın birinci müsebbibi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Ahmet Dedeoğlu, havuzlarda sorumlu Müdür Hasan Kesen’dir. Sebebi ise bu havuzlarda 15 tane personel siyasi nedenlerle başka birimlere gönderilmiştir. Bu çalışanların sertifikalı cankurtarandır. Bu personel açığını kalifiyeli olmayan elemanlar atanmıştı. Bu kalifiyeli çalışanların eski işlerine geri gönderilmesinin ve Hilvan ilçemizde kaybettiğimiz gencin sorumluların soruşturma açılmasını isteriz” dedi.

 

''OLAY SORUŞTURMA AŞAMASINDA''

Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında gündeme gelen olay ile ilgili HDP Meclis Üyelerine karşı açıklama yapan AK Parti Meclis Üyesi Cenap Torgut: “13 yaşında bir kardeşimiz havuzda boğuldu ve bunun açısını bütün Hilvan halkı olarak yaşıyoruz. Yaşanan olay savcılığa intikal etti savcılık soruşturmayı da açtı ve oradaki yüzme havuzundaki güvenlik kameraları kayıt alıyor. Vefat eden kardeşimiz orada havuza girerken oradaki uzman can kurtaran ekiplerimizdi oradaydı olay soruşturma aşamasında olduğu için bir şey diyemiyoruz ama çocuk muhtemelen ya şekeri düştü yada su içerisinde kalp krizi geçirdi kamera kaydı da var çocuk suya girdiği gibi kendini kaybediyor'' ifadelerinde bulundu.

 

''3 TANE CANKURTARAN HOCASI VAR''

Mecliste bulunan ve konu ile ilgili açıklama da yapan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık: “Olayın yaşandığı yüzme havuzunda 3 tane cankurtaran hocası var yani tek bir tane cankurtaranda değil rahmetli çocukta suya dalıp bir daha çıkmamış. Çocuğun babasıyla görüştük 2 oğlu, 2 kızı varmış Birecik’ten Hilvan’a çalışmak için gelmiş Allah ailesine sabır versin olayı araştırıyoruz” dedi.

 

''SAVCILARI GÖREVE DAVET EDİYORUM''

Mecliste gündeme gelen konu hakkında gerekli soruşturmaların yapılmasını ve savcıların göreve gelmesini ifade eden Deva Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz sosyal medyadan yaptığı açıklamada; ''Liyakatı esas almayan ve işi ehline teslim etmek yerine akraba ve yandaşı işe yerleştirme zihniyeti başka insanların hayatlarına mal oluyor. Bu büyük vebal bu zihniyetin…Bu olayda ihmal suretiyle ölüme sebebiyet verme suçu var savcıları görevlerini yapmaya davet ediyorum'' ifadelerini kullandı.

 

Urfa'da boğulan çocuk iddiası gündeme oturdu: ''Savcılar göreve'' 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Amatör takımlar sahipsiz kaldı
Amatör takımlar sahipsiz kaldı
Gençlere taş çıkaran yaşlı kurtlar
Gençlere taş çıkaran yaşlı kurtlar