ÇHC Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen’den Kurban Bayramı mesajı; “Birliğimizi koruyalım, Din kardeşliğimizi pekiştirelim”

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen; mübarek Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Şanlıurfalı Büyükelçimiz Emin Önen mesajında; mübarek Kurban Bayramının, her yıl ruhlara güzellik, gönüllere zenginlik, iradelere eğitim ve toplumsal hayata huzur getirdiğini, bayram günlerinde dost ve akrabaları ziyaret ettiğimiz gibi, özellikle Kurban Bayramında fakir ailelerin de unutulmadığını, kurban eti dağıtımı nedeniyle yardımlaşma duygumuzun kabardığını, özellikle bir süredir dünyayı etkisi altına alan virüs illeti nedeniyle buruk bir bayram sevinci yaşasakta, sağlık kurallarını dikkate alarak akraba ziyaretlerimizi yapmamızın önemli olduğunu, dış düşmanlarımız ve içimizdeki işbirlikçilerine karşı birliğimizi korumamız gerektiğini ve din kardeşliğimizin pekiştirilmesine her zaman gayret göstermemiz gerektiğini söyledi.

1018 kez okundu.
ÇHC Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen’den Kurban Bayramı mesajı;  “Birliğimizi koruyalım, Din kardeşliğimizi pekiştirelim”
Advert

 

 

Bayramlar; akraba ve fakirleri hatırlatan ilahi armağanlardır

20 Temmuz 2021 Salı günü mübarek Kurban Bayramına kavuşacağımızı belirten Türkiye’nin Şanlıurfalı Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın belirttiği gibi; gönül, geçmiş bayramlarda olduğu gibi sevdiklerimizle bir arada olmayı isterdi. Fakat tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen Koronavirüs salgını sebebiyle, bu bayramda ziyaretlerimizi sağlık kurallarına uyarak yapmaya gayret edelim” diyerek bayramların aynı dinin, aynı inancın mensuplarını birleştiren, yüreklerini bütünleştiren, kardeşliği pekiştiren, kırgınlıkları onaran, dost, akraba ve fakirleri hatırlatan ilahi armağanlar olduğunu söyledi.

 

 

Bu bayram; yardımlaşanların bayramıdır

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen; “Bu Bayram; Rahmet Peygamberinin tarafında duranların, yeryüzünün dertleriyle hemdert olanların, dil-din ayırımı yapmadan, ırk-renk farkına aldırmadan, yardımlaşanların bayramıdır. Bu Bayram; içimizdeki hainlerin de katkıları ile başlatılan her türlü saldırıyı atlattığımız, musibeti hayra çevirdiğimiz, kendilerinden güçsüzleri ezerek muktedir olanlara, ötekilerini yok sayarak var olanlara karşı Hakk'ın yanında yer almanın bayramıdır. Allah rızası için kestiğimiz kurbanın etinden yakınlarımıza ve fakirlere verelim. Bayramda aile büyüklerini, akrabaları, komşuları, arkadaş ve dostları maskemizi takarak, mesafemizi koruyarak uzaktan veya telefonla da olsa hal ve hatırlarını sorup, bayramlarını kutlayalım, hürmet ve muhabbetimizi gösterelim. Darda ve sıkıntıda olan bütün kardeşlerimize dua edelim. Özellikle de coronavirüs illetinden korunmamız gerektiğini hatırlatalım” diyerek Şanlıurfalı hemşerilerimizin, dünyanın her yöresinde yaşamlarını sürdüren bütün vatandaşlarımızın ve İslam âleminin mübarek Kurban Bayramını tebrik ettiğini söyledi.

ÇHC Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen’den Kurban Bayramı mesajı; “Birliğimizi koruyalım Din kardeşliğimizi pekiştirelim” 63urfahaber.com
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Amatör takımlar sahipsiz kaldı
Amatör takımlar sahipsiz kaldı
Gençlere taş çıkaran yaşlı kurtlar
Gençlere taş çıkaran yaşlı kurtlar