Advert

“KÜRTLERE YÖNELİK SALDIRILAR KABUL EDİLEMEZ!”

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Viranşehir İlçe Başkanı İbrahim ÖZKAN son dönemlerde kürt vatandaşlara karşı yaşanan ve son örneğinin Konya’da görüldüğü kabul edilemez saldırıya ilişkin bir açıklama yaptı.

1042 kez okundu.
“KÜRTLERE YÖNELİK SALDIRILAR KABUL EDİLEMEZ!”
Advert

 

 

Son dönemde Türkiye'nin çeşitli illerinde Kürtlere yönelik gerçekleştirilen saldırıları nefretle kınıyoruz diye Başkan Özkan şunları ifade etti:

 

“Mevcut iktidarın söylemlerinden cesaret alan ve iktidar yanlısı odakların destek ve teşvikleriyle hızlı bir silahlanma yarışına girdiği görülen paramiliter unsurların müdahil olduğu izlenimi edinilen bu saldırılar, nüfusunun yaklaşık yarısı Batı illerinde yaşayan Kürtler arasında endişeye sebebiyet vermekte ve infialle karşılanmaktadır.

 

Son dönemde artış görülen bu tür olayların azmettiricisi, her hafta grup toplantılarında dillerinden nefret ve düşmanlık ifadelerinden gayrı söz çıkmayan siyasilerdir.

 

Kin ve nefret duyguları yüzünden çoraklaşmış kalplerinden barış adına, kardeşlik namına, huzur ve mutluluk niyazıyla bir tek sözcük sûdur olmayan bu siyasiler tarafından yönetilmek, bu ülkenin belki bir şanssızlığı olabilir ancak kaderi değildir, olmamalıdır.

 

DEVA iktidarında ülkeye hakim olacak huzur ve kardeşlik iklimi, Türk-Kürt birlikteliğine zarar veren bu kin ve nefret söylemlerinin sonunu getirecektir” dedi

“KÜRTLERE YÖNELİK SALDIRILAR KABUL EDİLEMEZ!” 63urfahaber.com
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeni hoca
Yeni hoca
Şanlıurfaspor 3 puanla merhaba dedi
Şanlıurfaspor 3 puanla merhaba dedi