Advert

Şanlıurfa’da CHP’nin 98. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı

Cumhuriyet Halk Partisinin 98. Kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı Osmanbey’deki Atatürk Anıtına Çelen sundu.

933 kez okundu.
Şanlıurfa’da CHP’nin 98. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı

 

 

Çelenk sunum programına Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, Halilye İlçe Başkanı İbrahim Halil Alagöz, Eyübbiye İlçe Başkanı Ahmet Açmaz, Karaköprü İlçe Başkanı Yusuf Ziya Ural, Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Kadın Kolları Başkanı Emine Gizem Çetiner, İL, İlçe ve Kadın Kolları Yöneticileri katıldı. Daha sonra Cumhuriyet Halk Partili Yöneticiler. Aziz Şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ederek ruhlarına fatiha okudu.

 

Programların ardından Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, yaptığı açıklamada; “ Bu yıl Partimizin 98. Yaşını kutluyoruz. Partimiz Cumhuriyetin 2. Yüzyılına, Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırma görevi ve iddiasıyla iktidara yürüyor. Tüm halkımıza hayırlı olsun…

9 Eylül halkımızın bağımsızlığa giden onurlu yolculuğunda, düşman işgaline son verilmesinin tarihi günlerindendir. Bu vesileyle İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunu da selamlıyoruz.

Sadece İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü değil, aynı zamanda KuvayıMilliye ruhuyla donanmış partimizin kuruluş yıldönümüdür.

CHP, dilekçe verip başvuru yapılarak kurulan bir parti değil; halkımızın emperyalizme karşı verdiği mücadelenin bağrından doğan, savaş meydanlarında kurulan bir partidir. Her şartta Cumhuriyetin teminatı olmasını da bu ruha borçludur.

Yolumuz uzun ve zorlu. Ancak bir o kadar da güçlüyüz. Bu gücümüzü tarihten aldığımız Kuvayı Milliye ruhuna ve “Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir” perspektifiyle halkımızın gönlünde yer etmemize borçluyuz. Bu gücümüzü, Cumhuriyetin 2. Yüzyılında, TekAdam Rejimi’nin yarattığı bütün tahribatı yok etmek için kullanacağız. Partimizin 98.kuruluş yıl dönümünde daha güçlü ve birlik beraberlik içerisinde bizlere bugünleri gösteren kurucularımızı saygı ile anıyoruz” dedi.

Şanlıurfa’da CHP’nin 98. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeni hoca
Yeni hoca
Şanlıurfaspor 3 puanla merhaba dedi
Şanlıurfaspor 3 puanla merhaba dedi