KARAKÖPRÜ ZABITADAN HİJYEN VE FİYAT DENETİMİ

Karaköprü Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde işletmelerde hijyen ve ürün fiyatı denetimi gerçekleştirdi

798 kez okundu.
KARAKÖPRÜ ZABITADAN HİJYEN VE FİYAT DENETİMİ
Advert

 

Karaköprü Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri vatandaşların sağlığını korumak için ilçedeki market, kasap, manav ve fırın gibi işletmelerde hijyen ve ürünlerin son kullanma tarihleri ile ürün fiyatı etiketi denetimleri gerçekleştirdi.

Özellikle halkın en yoğun şekilde hizmet aldığı marketler ve fırınlar üzerinde denetimlerini sıklaştıran zabıta ekipleri, işyerlerindeki ürünleri ve depolarını kontrol etti. Denetimler sırasında ürünlerin son kullanma tarihlerini kontrol eden ekipler, fırınlarda da ekmekleri tartarak gramajlarına baktılar.

Son dönemlerde ürünlere fahiş fiyatlar biçilmesinin önüne geçmek isteyen zabıta ekipleri ürünlerin fiyat etiketi denetimini yaparak alım faturalarıyla karşılaştırma yaptı. Sorunlu işletmeler hakkında tutanak tutan ekipler uygunsuz şekilde çalışma yapan işletmeler hakkında cezai işlem uyguladı.

Karaköprü Belediyesi zabıta ekipleri, halkın daha sağlıklı ürünler tüketmesi için denetimlerin aralıksız bir şekilde sürdürecek.

KARAKÖPRÜ ZABITADAN HİJYEN VE FİYAT DENETİMİ 63URFAHABER.COM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Amatör spor kulüpleri zor durumda
Amatör spor kulüpleri zor durumda
BAŞKAN EKİNCİ ÖĞRETMEN ÇİFTE ARABASI İLE ÇARPTI
BAŞKAN EKİNCİ ÖĞRETMEN ÇİFTE ARABASI İLE ÇARPTI