Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gebe Okulu Revize Edilerek Sınıf Oluşturuldu.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet GÜLÜM, Şanlıurfa eğitim ve araştırma Hastanesinde Revize edilerek sınıf oluşturulan Gebe Okulunu ziyaret etti.

692 kez okundu.
Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gebe Okulu Revize Edilerek Sınıf Oluşturuldu.

 

 

Ziyarette Gebe Okulu Sorumlu Eğitimci Türkan FİLİZ Gebe Okulu Eğitim programı hakkında şunları söyledi; Şanlıurfa eğitim ve araştırma Hastanesi 2017 tarihinden bu yana eğitim programı hazırlamaktadır. Bu eğitim programları tüm gebelerimize doğum öncesi, doğum esnası ve doğum sonrasında bilgi sahibi olmalarını ve bilinçli doğumlar yapmalarını sağlamaktadır. Gebelikte ortaya çıkan fizyolojik ve psikolojik sorunlarla baş edebilme yöntemlerini öğretebilmeyi, tüm bunlarla ilgili bilgi ve beceri kazanmayı uzman kadromuz sayesinde yapmaktayız.

 

Gebe okulu programlarımız 3 oturum şeklinde yapılmaktadır.

1.Oturum

Gebe okulu eğitimcisi - Gebelerle tanışma ve beklentilerin alınması ve program içeriği, Gebelikte sık karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri, gebelikte tehlike belirtileri ve yapılması gerekenler.

Psikolog - Gebelikte ve lohusalıkta psikolojik değişiklikler

Diyetisyen – Gebelikte ve lohusalıkta beslenme

Fizyoterapist – Nefes ve gevşeme egzersizleri

2.Oturum

Kadın Hastalıkları ve doğum uzmanı – Doğum süreci, normal doğum ve sezeryan doğum, gebelikte vücuttaki fizyolojik değişiklikler

Doğumhane ebesi – Doğum ağrısı ile baş etme yöntemi ve ilaçsız yöntemler

3.Oturum

Gebe okulu eğitimcisi – Doğum sonu dönem ve özellikleri (lohusalık) , yeni doğan bebek bakımı

Eğitim Hemşiresi – Yeni doğan beslenmesi, Anne sütü önemi ve emzirme yöntemleri

Çocuk hastalıkları uzmanı -Yeni doğan özellikleri ve karşılaşılan özel durumlar, Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı – Aile planlaması yöntemleri, Gebe okulu eğitimine katılan gebelere program sonunda katılım belgesi verilmektedir.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak gebelerimizin çevreden edindikleri yanlış bilgilerle değil de doğru ve bilinçli bilgilerle sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir gebelik ve lohusalık süreci geçirmelerini hedeflemekteyiz. Gebe okulumuza başvuran gebeler doğum ve doğum sonrası neler yaşayacaklarını öğrenirlerse yaşadıkları stres en aza inmektedir ”dedi.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gebe Okulu Revize Edilerek Sınıf Oluşturuldu. 63URFAHABER.COM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Amatör spor kulüpleri zor durumda
Amatör spor kulüpleri zor durumda
BAŞKAN EKİNCİ ÖĞRETMEN ÇİFTE ARABASI İLE ÇARPTI
BAŞKAN EKİNCİ ÖĞRETMEN ÇİFTE ARABASI İLE ÇARPTI