Amatör takımlarının çilesi ne zaman bitecek?

Amatör takımların çilesi ne zaman bitecek. Şanlıurfa Valimiz Salih Ayhan Bey Şanlıurfa’ya yeni atandı. Kendileri sporu seven bir insan. Eminim Valimizin amatör takımlarına bir katkısı olacaktır. Amatör kulüp başkanları ile bir toplantı yaparak sorunlarını dinleyerek amatör takımların derdine derman olacaktır.

1149 kez okundu.
Amatör takımlarının çilesi ne zaman bitecek?

Aynı zamanda bu sorun Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’e düşüyor. Başta maddi imkan sağlanması gerekir. 5 bin TL ile bu işler başarı getirmez. 5 bin TL ile ne alabilirsin ki. Çünkü spor malzemeleri çok pahalı olmuş. Bunun için bu sene başkanımızdan her kulübe 20 bin tl yardımda bulunması gerekiyor diye düşünüyorum. Bu gençler hepimizin gençleridir. Herkesin sahip çıkması gerekir ve bu çocuklara biz sahip çıkmazsak belki hırsız, madde bağımlısı olacak ya da madde bağımlısı olacak. Biz bu gençleri temiz topluma kazandırmak için elimizde gelen her şeyi yapıyoruz. İnşallah Valimiz ve Belediye Başkanımız sahip çıkacaktır.

Şanlıurfa'da biliyorsunuz tesis yetersizliği var. Her semte bir ve iki tane saha yapılırsa daha çok gençlerimiz yetişmiş olur. Eskiden Şanlıurfa'nın her mahallesinde bir futbol sahası vardı. Şimdi bakıyorsun Şanlıurfa genelinde 5 tane futbol sahamız var. 90 takım burada antrenman ve maç yapıyor. Bu gençlerimiz nasıl yetişecek. Bunun için şehre çok tesis yapılması gerekiyor. Eğer imkanlar arttıkça gençlerimiz daha iyi yetişmiş olurlar.

Başka bir konu olarak ise amatör takımlarına birer soyunma odası GAP Arena stadyumunun altına yapılırsa çok iyi olacağını sanıyorum. Çünkü insanlarımız motordan malzeme getirip götürüyorlar. Bana göre hiç hoş bir şey değil. Bir de akşamları antrenmanlar saat 22.00'de bitiyor. Bu çocuklarımız gençlerimiz toplama merkezine giderken köpeklerle madde bağımlılarla karşılaşıyorlar. Bu sporculara, antrenman bittikten sonra bir otobüs orada beklerse ulaşımı sağlamış olur.

Yetkililere sesleniyorum gençlerimizi temiz topluma kazandırmak için imkânları genişletelim. Çünkü bir genci kazanmak o kadar kolay olmuyor.

Amatör takımlarının çilesi ne zaman bitecek? 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİNLERCE YKS ÖĞRENCİSİ YIĞILMALARIN KURBANI OLDU
BİNLERCE YKS ÖĞRENCİSİ YIĞILMALARIN KURBANI OLDU
Bakanlık, Dört Bin Yıllık Aile Arşivini Tek Kitapta Topladı
Bakanlık, Dört Bin Yıllık Aile Arşivini Tek Kitapta Topladı