Advert

İl Sağlık Müdürü Mehmet Gülüm ÇEMATEM yataklı birimi hizmete hazırdır

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet Gülüm, Hizmet Başkanları ve Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticileri ile birlikte Şanlıurfa ÇEMATEM (Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi) ziyaret etti.

1544 kez okundu.
İl Sağlık Müdürü Mehmet Gülüm ÇEMATEM yataklı birimi hizmete hazırdır
Advert

 

Ziyarette ÇEMATEM de görevli sağlık çalışanları ile sohbet ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet Gülüm;

Geçtiğimiz hafta Sayın Valimiz Salih Ayhan’ın ÇEMATEM ziyaretlerinde talimatlandırdığı hususlar yerinde kontrol edilerek tamamlanması sağlanmış, eksikler giderilerek, Yataklı servis hizmeti için hazırlıklar tamamlanmış olup bu hafta itibari ile yataklı tedavi hizmeti verilmeye başlanacaktır. ÇEMATEM 2 katlı, 32 yatak kapasitesine sahip olup ayrıca 4 yataklı alkol ve madde yoksunluk tedavisi (detoksifikasyon) odası bulunmaktadır. ÇEMATEM 01.12.2021 tarihinden itibaren poliklinik hizmeti vermektedir, 18 yaş altı hastalara hizmet vermektedir.

ÇEMATEM’de yatan hasta servisinde bulunan hasta odaları ile hemşire, doktor, vizit, tedavi odalarına ait düzenlemeler yapılmıştır. Malzeme ihtiyaçları karşılanmış, Aktivite odalarına ait materyaller sağlanmaya başlanmış hizmet vermeye hazır hale getirilmiştir. Yatan hastaya yönelik haftalık planlama şimdiden belirlenmiştir.

ÇEMATEM’de 2021 Aralık ayında 26 hastanın ayaktan tedavi ve takibi yapılmıştır. 2022 yılı haziran ayına kadar olan dönemde ise bu sayı 205’e ulaşmıştır.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü olarak Bağımlılıkla mücadele çalışmaları hiç durmadan devam etmektedir. Bu kapsamda okullarda, camilerde, kuran kurslarında, yaz okullarında ve ev ziyaretlerinde Bağımlılık konusunda eğitimler vermekteyiz. Ayrıca Madde bağımlılığı hakkında farkındalık kazandırılması amacıyla Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü olarak çalıştaylar düzenleyerek alkol, tütün, uyuşturucu ve davranış bağımlılıklarının önüne geçilmesi hedeflemekteyiz. İlimizde Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi AMATEM İle Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi ÇEMATEM’in olması bağımlılıkla mücadelede ilimizi bir üst seviyeye taşımıştır” diye konuştu.

İl Sağlık Müdürü Mehmet Gülüm ÇEMATEM yataklı birimi hizmete hazırdır 63urfahaber.com
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU