BİNLERCE YKS ÖĞRENCİSİ YIĞILMALARIN KURBANI OLDU

Merhaba sevgili okurlar, bugün sizlere, tercih sonucunda yüzbinlerce öğrencinin neden boşta kaldığını anlatacağım.

1127 kez okundu.
BİNLERCE YKS ÖĞRENCİSİ YIĞILMALARIN KURBANI OLDU

 

 

Öncelikle şunu iyi bilmemiz gerekir ki, öğrenciler bin  bir emekle çalışıyor, didiniyor, ama gelin görün ki, özel okulların şişirme puanları, ve geçen yılın puanını bu yıl kullanan öğrencilerden dolayı, muazzam bir yığılma olmuş durumdadır.

Barajın kalkmasıyla da orta derece ve alt derece öğrencilerin, yerlerinde müthiş kaymalar oldu, buda yine yüzbinlerce öğrenciyi tatmin etmedi ve geçen seneye nazaran yüzbinlerce sıralama yerinden oynadı.

Seneye kar topu büyüyor ve seneye fazla kişinin sınava girmesine bağlı olarak yine sıralamalarda oynamalar devam edeceği kanaatindeyim.

Ama şiddetle YÖK’e tavsiyemdir, liselerin, özellikle de özel liselerin şişirme okul puanlarının yaptırımını düşürsünler ya da ortadan kaldırsınlar, yoksa her yıl biz bunları yaşayacağız.

Ek tercihlerde dahi yığılma yaşayacağımız bir dönemden geçiyoruz, bu sıkıntının evvela düzelmesi gerekmektedir.

Özel liselere para harcamış yatırımcıların, öncelikle milyonlarca öğrencilerin şişirme okul puanlarından dolayı mağdur olduklarını bir kez daha düşünsünler, okulları bir para dolabı ya da kasa olarak düşünmeden, sırf öğrenci kaydetmek adına eğitimlerinden taviz verecek davranışlardan kaçınsınlar, bir devlette eğitim parayla ölçülürse, o devlet geri kalmış bir ülke olma yolunda hızla ilerliyor demektir.

Ne yazık ki, bir çanta dolusu paranın, istediğiniz bölümü kazandırma yetkisi var bizim güzide memleketimizde, bunu da üzülerek söylemek durumundayım.

Buradan da yetkili mercilere, sesleniyorum, lütfen ne okuduğunu anlayan ne işlem yapmasını bilenleri, üniversitelerimize alalım.

Bu gemi hepimizin, su almaya eğitimden başlarsa, erken boğuluruz.

 

 

 

 

 

 

 

BİNLERCE YKS ÖĞRENCİSİ YIĞILMALARIN KURBANI OLDU 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİNLERCE YKS ÖĞRENCİSİ YIĞILMALARIN KURBANI OLDU
BİNLERCE YKS ÖĞRENCİSİ YIĞILMALARIN KURBANI OLDU
Bakanlık, Dört Bin Yıllık Aile Arşivini Tek Kitapta Topladı
Bakanlık, Dört Bin Yıllık Aile Arşivini Tek Kitapta Topladı