Advert

DİJİTAL SİNEMA YAĞMURLU İLKOKUL VE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNİ AĞIRLADI

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesi sınırlarında bulunan merkeze yaklaşık 100 kilometre uzaklıktaki Yağmurlu İmam Hatip Ortaokulu ve ilkokulu öğrencileri Büyükşehir Belediyesince tahsis edilen otobüslerle okullarından alınarak sinemayla buluşturuldu.

931 kez okundu.
DİJİTAL SİNEMA YAĞMURLU İLKOKUL VE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNİ AĞIRLADI

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün girişimleriyle Şanlıurfa’ya kazandırılan Şair Nabi Dijital Sinema Salonu sinemayla ilk defa tanışan köy okulu öğrencilerini ağırlamaya devam ediyor.

 

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesi sınırlarında bulunan merkeze yaklaşık 100 kilometre uzaklıktaki Yağmurlu İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Büyükşehir Belediyesince tahsis edilen otobüslerle okullarından alınarak sinemayla buluşturuldu.

 

Öğretmenleri gözetiminde araçlarla Şanlıurfa şehir merkezine gelen öğrenciler Belediye Bahçesi içerisindeki Şair Nabi Dijital Sinema Salonuna gelerek Doru çizgi filmini izlemenin keyfini yaşadılar.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan çeşitli ikramlardan da alan çocukların sevinçleri gözlerinden okunurken ilk defa sinema salonunda olmanın heyecanını yaşadılar.

 

ÇOCUKLAR ÇOK SEVİNDİ

 

Yağmurlu İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Recep Rüzgâr Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün sosyal medya hesabından gördükleri paylaşım üzerine bir öğretmenlerinin sinemaya gelmek için iletişime geçtiğini belirterek “Bizleri misafir edeceklerini söylediler. Öyle de oldu çocuklarımızla öğretmenlerimizle birlikte çok sevindik. Başkanımıza bize sunduğu imkânlardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

100 KİLOMETRE UZAKLIKTAN GETİRDİLER

 

Yağmurlu İmam Hatip İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak görev yapan Ezgi Afak ise “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ediyoruz. 100 kilometre uzaklıkta olan okulumuzdan bizleri otobüsle aldılar. Bizleri çok güzel şekilde burada karşıladılar.” Diye konuştu.

 

Şair Nabi Dijital Sinema Salonu her gün farklı seanslarda tamamen ücretsiz olarak öğrencileri ağırlamaya devam edecek.

DİJİTAL SİNEMA YAĞMURLU İLKOKUL VE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNİ AĞIRLADI 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİNLERCE YKS ÖĞRENCİSİ YIĞILMALARIN KURBANI OLDU
BİNLERCE YKS ÖĞRENCİSİ YIĞILMALARIN KURBANI OLDU
Bakanlık, Dört Bin Yıllık Aile Arşivini Tek Kitapta Topladı
Bakanlık, Dört Bin Yıllık Aile Arşivini Tek Kitapta Topladı