Advert

BAŞKAN BEYAZGÜL, “ŞANLIURFA’DA MEGA PROJELERLE DÖNÜŞÜM DEVAM EDECEK”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül 2022 yılında yapılan ve Şanlıurfa’ya kazandırılan yatırım ve projeleri düzenlenen “2022 Yılı Yılsonu Lansmanı” ile kamuoyuyla paylaştı. Başkan Beyazgül Şanlıurfa’yı her açıdan kalkındırmaya devam edeceklerini söyledi. Başkan Beyazgül Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini tebrik ettiği paylaşım için de teşekkür etti.

1036 kez okundu.
BAŞKAN BEYAZGÜL, “ŞANLIURFA’DA MEGA PROJELERLE DÖNÜŞÜM DEVAM EDECEK”

 

 

Şanlıurfa’ya hizmet aşkı ile 2019 yılından bu yana yapılan proje çalışmaları Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2022 yılı yılsonu lansman toplantısında kamuoyu ile paylaşıldı.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından bir otelde düzenlenen lansmana Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Doç. Dr. Zeynep Müjde Sakar, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, Mehmet Ali Cevheri, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, AK Parti MKYK üyesi Vildan Polat, AK Parti Şanlıurfa Gurup Başkanvekili Faruk Bayuk, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, AK Parti İlçe Başkanları ile yerel ve Ulusal televizyon ve Gazete temsilcileri katıldı.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Büyük Projeler Büyükşehir ile Hayata Geçiyor” sloganıyla kentte yapılan ve yapılacak olan projelerin yer aldığı sunum gerçekleştirerek Şanlıurfa’nın her geçen gün daha da güzelleştiğini birlik ve beraberlik içerisinde bu değişim ve dönüşümün devam edeceğini aktardı.

 

ŞANLIURFA’YA RAYLI SİSTEM

 

Şanlıurfa’ya raylı sistemi kazandırmakta kararlı olduklarının altını çizen Başkan Beyazgül, “ Raylı sistem Karaköprü ilçesinden Eyyübiye ilçesine kadar uzanacak bir sistem olacak. Raylı sistemi yapmak için öncelikle ulaşım master planı gerekiyordu. Ulaşım master planı biz göreve geldiğimizde yoktu. Bu planı hazırlattık. Şimdi yakında proje ihalesine çıkacağız. Raylı sisteme de sahip olacağız.” Dedi.

 

AKPİYAR VE KARAKYOUN DERELERİNE SU VERME PROJESİ

 

Akpiyar ve Karakoyun derelerine su verme projesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Beyazgül, “Sırrın Akpiyar deresine su verme projesi ise hazırlandı. DSİ ile görüşmelerimiz devam ediyor. Eğer oradan suyu alırsak ki bu suyu tekrar kanala geri verceğiz. O projede inşallah başlamış olacak. Karakoyun deresine su vermek ile ilgiliyse DSİ tarafından yapılacak göleti bekliyoruz. Eğer gölet tamamlanır ve su toplarsa bu projenin de taslak hali hazır. İnşallah bu projeyi de yapmış olacağız.” Diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

TRAMBÜSLER ÇOK YAKINDA ŞANLIURFA SOKAKLARINDA

 

Şanlıurfa için özel üretilen trambüslerin çok yakın bir sürede Şanlıurfa sokaklarında olacağının altını çizen Başkan Beyazgül, “ Önümüzdeki günlerde trambüslerimiz ile ilgili çalışmalarımız da olacak ve mevcut trambüslerimizi kentimizin belirlenen alanlarına yerleştirmiş olacağız.” Dedi.

 

ŞANLIURFA’YA DEVASA ŞEHİR PARKI

 

Şanlıurfa genelinde yeni yeşil alanlar meydanlar halkın nefes alabileceği alanları kente kazandıran Başkan Beyazgül yeni bir devasa yeşil alanın daha müjdesini vererek “Sırrın Mahallesi bölgesindeki sulama kanalı ile şehir hastanesinin yapıldığı alanda 420 dönümlük bir bölgeyi şehir parkı olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.” İfadelerini kullandı.

 

YAKUBİYE’DE KAMULAŞTIRMA ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

 

Yakubiye bölgesinde kamulaştırma çalışmalarının başlatılacağını vurgulayan Başkan Beyazgül, “Şanlıurfa Müzemizin batı tarafında Yakubiye tarafında Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından verilen yüzde 50 hibesiyle geri kalan kısmını Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemiz tamamlayacak. Bu alanda da ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarımız için kamulaştırma çalışmalarımızı başlatıyoruz.” İfadelerine yer verdi.

 

“CUMHURBAŞKANIMIZIN EŞİ SAYIN EMİNE ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

 

Yaptığı örnek çalışmalarla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’dan övgüler alan Başkan Beyazgül, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından şehrimizi ve yaptığımız çalışmaları ve icraatları onore edici bir paylaşım yapıldı. Buradan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımız bir ilki başardılar. Kanalizasyon atık suyundan gübre elde ettiler. Elde edilen bu gübreler çok kıymetli oldu. Fıstık ağaçları için de çok değerli olduğunu gördük. Kendi park ve bahçelerimizde de bu gübreleri kullanıyoruz. Emine Erdoğan Hanımefendi’ye bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.” Diye konuştu.

 

Başkan Beyazgül Şanlıurfa’da vatandaşların hizmetine sunulan eser ve yatırımlarla ilgili de açıklamalarda bulunarak yapılan çalışmaların bir kısmını basın ve kamuoyu ile paylaştı.

 

BELEDİYE YENİ HİZMET BİNASI

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini 15 katlı modern ve nezih bir binaya taşıyarak hizmetleri tek çatı altında topladık. Belediye eski hizmet binasının yerine Belediye Bahçesi yaparak vatandaşların hizmetine sunduk.

 

BELEDİYE BAHÇESİ VE DİJİTAL SİNEMA

 

Belediye Bahçesi ve Şair Nabi Dijital Sinema salonunu hizmete sunduk. Belediye Bahçesini çocukların sevincine, kuşların cıvıltısına hediye ettiğini ifade eden Başkan Beyazgül çocuklara dijital sinemada ücretsiz film izleme keyfini de yaşattı.

BAŞKAN BEYAZGÜL “ŞANLIURFA’DA MEGA PROJELERLE DÖNÜŞÜM DEVAM EDECEK” 63urfahaber.com
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİNLERCE YKS ÖĞRENCİSİ YIĞILMALARIN KURBANI OLDU
BİNLERCE YKS ÖĞRENCİSİ YIĞILMALARIN KURBANI OLDU
Bakanlık, Dört Bin Yıllık Aile Arşivini Tek Kitapta Topladı
Bakanlık, Dört Bin Yıllık Aile Arşivini Tek Kitapta Topladı