Advert

ŞANLIURFAMI TANIYORUM DÜNYAYA TANITIYORUM PROJESİ

Şanlıurfa Valiliği himayelerinde Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şurkav işbirliği ile yürütülen projede merkez ilçelerdeki köy okullarımızdan her hafta 150 ilkokul öğrencimiz şehre getiriliyor ve sabah Göbeklitepe gezisiyle başlayan gün Şanlıurfa Müzesi gezisi, Balıklıgöl ziyareti ve Piazza’da öğle yemeği ile son buluyor. Çoğu şehre bile henüz gelmemiş olan minik öğrencilerimizin böylesine önemli yerleri öğretmenleriyle geziyor olmaları projeye değer katıyor. Geçtiğimiz iki yıl haftada iki gün olmak üzere toplam bin öğrencimiz proje katılırken, bu yıl proje gezileri haftada üç gün gerçekleştiriliyor ve birinci dönem sonu itibariyle 2550 öğrencimiz ve 51 okulumuz projeye dahil edilmiş durumdadır. Yılsonunda 5 bin öğrencimizi misafir etmiş olacağız.

1327 kez okundu.
ŞANLIURFAMI TANIYORUM DÜNYAYA TANITIYORUM PROJESİ
Advert

 

 

Dönem başında ve sonunda Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ın makamında ağırladığı minik öğrencilerimiz köyden getirdikleri yumurta ve Urfa fıstığını Sayın Valimize hediye ettiler.

 

Köylerdeki öğrencilerimizi unutmayan ve onlara bu güzel geziyle unutulmaz bir gün yaşatan Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şurkav’ın ortak yürüttüğü Şanlıurfamı Tanıyorum Dünyaya Tanıtıyorum projesinin tüm Türkiye’ye örnek olmasını diliyoruz.

 

 

ŞANLIURFAMI TANIYORUM DÜNYAYA TANITIYORUM PROJESİ 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN