Advert

BÜYÜKŞEHİR MERKEZ VE KIRSALDA KARLA MÜCADELE EDİYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kent merkezi ve ilçelerde etkili olan kar yağışına müdahalesini sürdürüyor. Ana arterlerde tuzlama çalışması yapan ekipler, vatandaşlardan gelen çağrılara anında cevap veriyor.

976 kez okundu.
BÜYÜKŞEHİR MERKEZ VE KIRSALDA KARLA MÜCADELE EDİYOR
Advert

 

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kar yağışının başladığı ilk andan itibaren sahaya inerek çalışmalara başladı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ile Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipler, araçlarla kent merkezi ve ilçelerde kar küreme ve tuzlama çalışmasına katılıyor.

 

Kamyonlara yüklenen tuzlar, araçlar vasıtasıyla yollara serpilerek buzlanmayı önlerken kar küreme araçları da kapanan yolları açarak araçların ve vatandaşların geçişlerini kolaylaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

 

KIRSALDA BEYAZ ÖRTÜYLE MÜCADELE

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri de beyaz örtüyle mücadelesini ilçelerde sürdürüyor. Siverek, Birecik, Halfeti, Haliliye ilçelerinde devam eden çalışmalar kapsamında kapanan yollar açılıyor. Tuzlama çalışmaları devam ediyor.

 

Büyükşehir Belediyesi Halfeti ilçesi Argıl Karaotlak güzergâhında kar yağışı nedeniyle kapanan yolda yürüttüğü çalışmalarla yolu tekrar ulaşıma açtı. Siverek ilçesine bağlı Büyük Tepe güzergâhı ile Siverek ilçesi Orta Köy Güldogru güzergâhında tuzlama çalışmaları ise devam ediyor. Haliliye ilçesi Göktepe Derman Gürpınar güzergâhında kar temizleme çalışmalarını sürdüren ekipler kapanan yolları kısa sürede tekrar açmak için titizlikle çalışıyor

BÜYÜKŞEHİR MERKEZ VE KIRSALDA KARLA MÜCADELE EDİYOR 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin