Büyükşehir belediyesi sınıfta kaldı

Şanlıurfa’da büyükşehir belediyesinin halk ekmek yerlerinin saat 17:00 a kadar çalışması ve ekmek fırınlarının kapalı olması bu afette vatandaşları mağdur etmiştir. Büyükşehir belediyesinin yetersiz sığınma yerleri olduğundan dolayı vatandaşlar sığınmada zorluk yaşamıştır halk kendi imkan ve çabalarıyla parklarda çadırlar kurarak dışarıda yaşamaya çalışmışlardır.

960 kez okundu.
Büyükşehir belediyesi sınıfta kaldı

Belediyenin insanlara yemek arabalarıyla her semte yemek dağıtması gerekirken öte yandan Şanlıurfa büyükşehir belediyesi sadece sabah ve akşam vaktinde çok az bir miktarda çorba dağıtımı yapmış vatandaşlar dışarıda mağdur olmuştur.

Vatandaşlar Eyyübiye ilçesinden Karaköprü ilçesine kadar her yerin kapalı olduğunu halk ekmeği dahi bulamadıklarını ve mağdur olduklarını dile getirmiş ve camilerde oturan vatandaşlar kendi imkanlarıyla orada kalıyorlar. Bu kış gününde soba ve battaniye verilmeyerek vatandaşlar mağdur olmuşlardır, çadır açılması dahil hiçbir şey vatandaşlara dağıtılmamıştır.

  Büyükşehir belediyesinin böyle büyük bir doğal afet karşısında elzem bir şekilde geride kalması vatandaşların tepkisine sebep olmuştur.

Haliliye ilçe belediye başkanı Mehmet Canpolat’ın kamberiye mahallesinde ekmek ve çorba dağıtması takdire şayandır.

Büyükşehir belediyesi sınıfta kaldı 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİNLERCE YKS ÖĞRENCİSİ YIĞILMALARIN KURBANI OLDU
BİNLERCE YKS ÖĞRENCİSİ YIĞILMALARIN KURBANI OLDU
Bakanlık, Dört Bin Yıllık Aile Arşivini Tek Kitapta Topladı
Bakanlık, Dört Bin Yıllık Aile Arşivini Tek Kitapta Topladı